Padel Magazine - Po dwóch epickich finałach światowy numer jeden ostatecznie ustabilizował się, pozbywając się młodego strażnika światowego padla w finale WPT w Sewilli w małych zestawach 3 (6 / 3 6 / 3 6 / 1). Juan Martin Diaz i Fernando Belasteguin rozgromili Maxi Sánchez i Sanyo Gutiérreza, którzy wydawali się dziwnie amorficzni. Najbardziej zdumiewający był z pewnością Maxi Sanchez, potężny napastnik, któremu nie uda się wygrać w tej okolicy, to prawda, że ​​bardzo taktyczna para. Sanyo, młody cud, również nie był w stanie zastąpić swojego kolegi z drużyny w tym obszarze, mimo że ma wszystkie możliwości.

Jeśli chodzi o kobiety, Icíar Montes i Alejandra Salazar ponownie pokazali swoje umysły na Sevilla Open, pokonując zaskakującą parę Cata Tenorio i Martę Marrero 6-7, 7-6 i 6-2. Jednak w pierwszym secie zwycięzcy WPT wzięli 7-0 w dogrywce. Przez chwilę wydawało się, że drugi zestaw będzie formalnością, ale wcale nie. Montes i Salazar przylgnęli, by w końcu wziąć drugi zestaw do tie-brek 8-6. Zestaw 3e był spokojną rzeką, ponieważ stare światowe liczby 1 szybko się zepsuły, przenosząc gry 6 na 2.

Do zobaczenia w pozostałej części WPT w Lizbonie pod koniec września.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.