pierwszy mistrzostwa kraju padel oficjalny zostanie zorganizowany przez Komisję Padel Luksemburskiej Federacji Tenisowej (FLT) od 1er do 11 września 2022 r. Fazy stolików odbędą się w dwóch ośrodkach padel prywatnych na swoich ośmiu krytych boiskach, a mianowicie w CK Sportcenter w Kockelscheuer i Sport4Lux w Munsbach. Finały mistrzostw odbędą się 11 września 2022 roku na dwóch torach padel na zewnątrz klubu tenisowego Husen w Parc Hosingen.

Jean-Paul Felgen, przewodniczący Komisji ds Padel FLT : „Przeprowadzenie pierwszych krajowych mistrzostw padel sponsorowany przez CUPRA był kamieniem milowym dla Komisji Padel FLT i dla padel w Luksemburgu w ogóle. Pozytywnie zaskoczyła nas liczba rejestrujących się i już nie możemy się doczekać, kto będzie pierwszymi czempionami padel z Luksemburga. »

Ten turniej dla graczy padel licencjonowane z FLT i sponsorowane przez CUPRA już dziś jest wielkim sukcesem z 60 rejestracjami, szczególnie biorąc pod uwagę, że wniosek o licencję padel i zapisy na turniej były możliwe dopiero od lipca 2022 roku. Jak zwykle w Wielkim Księstwie, uczestnicy mistrzostw pochodzą z całego świata, a mianowicie z Luksemburga, z Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, ale także Argentyny, Meksyku i Szwecja.

Wśród uczestników są również byli tenisiści wysokiego szczebla, tacy jak Claudine Schaul (dawny numer 41 WTA Tennis), ale także zawodnicy z padel wysoki poziom jak Enric Batalla (były numer 1 junior of Padel Katalonii i zawodnik + profesjonalny trener Letz Make It Padel).

Laure Felgen, Claudine Schaul, Claude Lamberty i Marcus Stegmann

Należy zauważyć, że większość uczestników tych krajowych mistrzostw padel pochodzą z pierwszego klubu padel Luksemburga „Letz Make It Padel (utworzony w styczniu 2022), a następnie Europadel Luksemburg oraz kluby tenisowe takie jak TC Husen, TC Howald, TC Bonnevoie, TC Schifflange, TC Nordstad, TC Gasperich, TC Arquebusiers.

78 meczów odbędzie się na 4 różnych poziomach (system porównywalny z tym stosowanym w Belgii), począwszy od P100 dla najniższego, przez P300 i P400, aż do P500, który jest obecnie najwyższym poziomem w Luksemburgu. Finały odbędą się zatem 11 września 2022 r. na 2 otwartych kortach Parc Hosingen; Półfinały P100-P500 między 09:00 a 13:00, a finały od 13:00, z wielkim finałem P500 o 15:30.

Enric Batalla Lopez i Javier Garia Ortega

To będzie idealny czas na obejrzenie meczów padel poziom w Luksemburgu w doskonałej oprawie z trybuną, cateringiem, wystawą samochodów marki CUPRA, parkingiem oraz w przyjaznej atmosferze na północy Wielkiego Księstwa.

Organizacja tych mistrzostw była bardzo ważnym etapem w planie działania Komisji Padel FLT (utworzonego w listopadzie 2021 r. i złożonego z 6 członków z Jean-Paulem Felgenem jako prezesem) dla rozwoju tego spektakularnego sportu w Wielkim Księstwie. Jeśli chodzi o cały świat, padel odnotowuje również wyjątkowy wzrost w Luksemburgu, co podkreśla 70 licencji padel konkursy zarejestrowane w FLT od lipca 2022 r.

Claude Lamberty, prezes FLT : „The padel, nowy filar FLT, jest sportem komplementarnym do tenisa i okazją dla klubów tenisowych do poszerzenia swojej oferty, przyciągając w ten sposób nowych członków i wspierając dobrą spójność wewnątrz klubów. Obecny niezwykły rozwój padel w Luksemburgu jest godna pochwały, a FLT zachęca kluby tenisowe do zakładania kortów tenisowych. padel".

Kolejne duże kroki dla padel w Luksemburgu będzie członkiem Międzynarodowej Federacji Padel (FIP) w celu uznania Wielkiego Księstwa na szczeblu międzynarodowym i ułatwienia dostępu do zawodów FIP dla graczy z Luksemburga. Kolejnym krokiem będzie dalszy rozwój infrastruktury padel z klubami tenisowymi (trasy, trenerzy itp.) i rozwijać padel z młodymi ludźmi. W związku z tym zobaczymy, że w nadchodzących latach liczba padel będzie podążać za rosnącą liczbą praktyków.

Więcej informacji na https://www.flt.lu/padel/faq.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !