Vendis Capital przejmuje większościowy pakiet udziałów w grupie PLAYERS, wiodącego gracza w branży rekreacji sportowej, wraz z jej założycielami, Tonym Jalinierem, Guillaume Debelmasem i Josephem Viévillem, oraz zarządem, który ponownie znacząco inwestuje w tę działalność.

W wyniku fuzji Soccer Park i LE FIVE w 2016 roku, grupa PLAYERS ugruntowała swoją pozycję głównego gracza w dziedzinie sportów halowych we Francji. W swoich 35 kompleksach rozsianych po całym terytorium (23 własne i 12 franczyzowych) grupa PLAYERS oferuje dostępne, zabawne i włączające zajęcia sportowe, w których najważniejsze jest przyjemność i towarzyskość. Grupa będąca historycznym graczem w piłce nożnej 5-osobowej, uproszczonej formie futbolu, w której na małym boisku rywalizują ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny, pod marką LE FIVE, jest także pionierem na rynku piłkarskim. padel od 2014. Z marką 4PADEL Wprowadzony na rynek w 2018 roku, PLAYERS ugruntował swoją pozycję lidera w padel halowych we Francji i bezpośrednio przyczynia się do rozwoju tego sportu rakietowego 4-a-side.

Grupa PLAYERS udostępnia swoim klientom 144 boiska do piłki nożnej 5-osobowej oraz 128 kortów tenisowych. padel w nowoczesnych i dobrze wyposażonych centrach, zaprojektowanych na sportowy styl życia, z barami sportowymi i specjalistycznymi sklepami. Grupa oferuje swoim klientom najwyższej jakości doświadczenia dzięki lokalizacji i dostępności swoich centrów, jakości swoich obiektów oraz wszystkim innowacyjnym usługom i narzędziom udostępnionym graczom, aby zapewnić im wyjątkową rozrywkę. Tym samym organizacja cyklicznych wydarzeń (zwłaszcza turniejów i lig o różnym poziomie zaawansowania) pozwala animować i jednoczyć społeczność zawodników, którzy cenią sobie przyjemność z uprawiania sportu i serdeczność wspólnych chwil (na boisku lub po meczu). meczu) oraz usługi o wartości dodanej możliwe dzięki cyfryzacji rozgrywki (powtórki meczów, rankingi i statystyki online, automatyczne protokoły meczów itp.). Grupa PLAYERS jest również skierowana do firm zajmujących się organizacją wydarzeń sportowych (seminaria, budowanie zespołu, igrzyska olimpijskie) i opracowała oferty akademickie, takie jak ZIDANE FIVE CLUB we współpracy z Zinédine Zidane w zakresie piłki nożnej 5-a-side oraz 4PADEL Akademia wg Babolat na padel, aby zachęcać i promować rozwój tych praktyk.

PLAYERS, firma z misją, szczególnie stawia na rozwój i dostępność uprawiania sportu. Grupa jest zatem partnerem wielu władz lokalnych i stowarzyszeń, aby zapewnić dostęp do sportu jak największej liczbie osób, w szczególności poprzez podpisanie 400 corocznych konwencji i rezerwację ponad 15 000 godzin zabawy dostępnych bezpłatnie lub za opłatą ustaloną stawkę, przeznaczoną dla stowarzyszeń i szkół.

Po konkurencyjnej selekcji założyciele PLAYERS zdecydowali się na współpracę z Vendis Capital: „Przede wszystkim szukaliśmy odpowiedniego partnera, który wesprze nas w ambitnym rozwoju; Urzekło nas przedsiębiorcze podejście Vendis i bardzo szybko zaplanowaliśmy z nimi wspólną przygodę. Dzięki pracy naszego zespołu osiągnęliśmy już bardzo dobre rzeczy; jest jeszcze wiele do zrobienia i liczymy, że Vendis pomoże nam śmiało przystąpić do kolejnego etapu rozwoju. Mając już podpisany kontrakt na 9 nowych centrów, mamy duże ambicje. »

Ta operacja oznacza odejście Kostogri, który wspiera rozwój grupy od 2021 roku. Mathieu de Medeiros, partner Vendis Capital, jest zachwycony tym partnerstwem: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z Guillaume, Josephem, Tonym i ich zespołami oraz że możemy wspieraj ich w tym nowym rozdziale rozwoju, który otwiera się dla GRACZY. Jesteśmy rzeczywiście przekonani, że rynek rekreacji sportowej to rynek przyszłości, napędzany potężnymi i trwałymi ruchami społecznymi, a dzięki jakości dotychczasowej pracy zespołu PLAYERS jest idealnie przygotowany do rozwoju i konsolidacji swoją pozycję lidera. »

Nabycie przez Vendis Capital większościowego pakietu akcji PLAYERS jest już drugą inwestycją Vendis Capital IV.