Fazy ​​kwalifikacyjne mistrzostw świata Padel 2016 zgromadzą w tej puli zespoły 4:
Austria / Szwajcaria / Francja i Monako.

Jeśli lista graczy nie jest jeszcze ostateczna i mało jest informacji o wszystkich graczach obecnych w tym konkursie, możemy spróbować wskazać zaangażowane siły:

Austria:

Grudniowa wersja austriackiej drużyny 2015 na mistrzostwa Europy zostanie odnowiona. Nie zdołała przejść przez ćwierćfinały. Na papierze zespół pozostaje niebezpieczny. Jeśli nie wydaje się wystarczająco uzbrojona, aby wygrać wszystkie mecze, będzie walczyć o zajęcie przynajmniej miejsca drugiego.

Szwajcaria:

Szwajcaria była odważna w grudniu ubiegłego roku, ale nie przekroczyła fazy grupowej do finału. Bycie gospodarzem zawodów może być zaletą. Ale czy wystarczy pokonać Austrię, Monako i Francję. Niełatwe Dla niektórych jest to mały kocyk. To może być trudne!

Monako:

Być może jeden jest trochę nieznany z księstwem. Niektóre kraje sądzą, że zobaczą mistrzów Padela reprezentujących Monako jako Gaby Reca, Nito Brea lub Fabrice Pastor. A priori nie będą obecni w Szwajcarii. Inni gracze są mało znani w świecie padel. Wydaje się jednak, że harmonogram tenisa pozwala Ivanowi Ljubičićowi znaleźć się na liście. Przypomnij sobie, że jest on częścią personelu przygotowawczego Rogera Federera na sezon 2016.

Francja:

Francja jest bez wątpienia największym faworytem tych kwalifikacji. Mistrz Europy 2015, wyraźnie pokazała, że ​​jest drugim narodem europejskim za Hiszpanią. Należy jednak zauważyć, że zastąpienie Alexisa Sallesa z powodu kontuzji (który pozostaje kapitanem) przez peruwiańskiego zawodnika przyjechało 5e na mistrzostwa Francji Erwan Nicol (związany z JP Pellicier). Inne wiadomości i to raczej dobra rzecz: stowarzyszenie Laurenta Boulade z Jerome Ferrandezem, przybycie 2e do Francji. Laurent Boulade musiał opuścić swoje miejsce w grudniu ubiegłego roku. Tym razem para 2 zespołu z Francji będzie na rdv. Pary 4 we Francji uzupełniają także Simon Boissé i Sam Devrand.

Lista kwalifikujących się graczy Padel 2016

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.