Le Premier Padel Katar Major rozpoczyna się w ten weekend w Doha. To pierwszy turniej organizowany przez FIP i QSI. Ale kim są Francuzi, którzy wezmą udział?

Kilka tygodni temu świat padel został wywrócony do góry nogami dzięki stworzeniu nowego międzynarodowego toru, FIP QSI TOUR. Od tego czasu ta nowa wieża ujawniła swoją tożsamość wizualną i nazwę. : Premier Padel.

Podczas pierwszego turnieju Premier Padel, znajdziemy wielu francuskich graczy. W losowaniu głównym znajdziemy oczywiście Benjamina Tisona i Teo Zapata, ale także parę 100% francuską, Jérôme Inzerillo/Adrien Maigret, który otrzymał Dziką Kartę. Jak powiedzieliśmy wcześniej, pozostałe trzy zaproszenia zostały wydane parom w 100% z Kataru.

Po stronie tabeli kwalifikacyjnej Francuzi będą jeszcze liczniejsi. Johan Bergeron jest na zdjęciu ze swoim partnerem Simonem Vasquezem. Thomas Leygue weźmie również udział w kwalifikacjach ze swoim zwykłym kolegą z drużyny, Ignacio Sagerem Nagelem. Znajdziemy również pary Jérémy Scatena / Adrià Mercadal i Maxime Moreau / Valentino Acosta. I wreszcie, zobaczymy 100% francuską parę składającą się z Bastiena Blanqué i Dylana Guicharda.

Na liście oczekujących znajdujemy kolejnego tricolora, Johana Madarasza, który znajduje się na dziewiątej pozycji na liście oczekujących ze swoim partnerem Angelem Carrasco. W szczególności wyprzedzają go dwie pary belgijskie, dobrze znane we Francji: Nick Braet / Florian Vandelanotte i Clément Geens / Jérôme Peeters.

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.