W klubie La Playa w Holandii Francuzi wyraźnie przewyższali inne drużyny obecne na tych kwalifikacjach do finałów mistrzostw świata w wiosłowaniu drużynowym.

Francja kwalifikuje się do Lizbony w listopadzie, kiedy zadała 3 / 0 wszystkim krajom, które przeszły przez Francję.

Co przykuło uwagę, to ostatecznie nie wielkie zwycięstwa Francji przeciwko innym narodom (Niemcy, Anglia, Holandia), nie tylko przegrany mecz, ale ani jeden przegrany set (! ), co czyni ją poważną postacią zewnętrzną w czołowym świecie 5, ale kilka słów Międzynarodowej Federacji Padel, które wyjaśniły, że pary francuskie obecne na tych kwalifikacjach z pewnością będą tymi, które będą w Lizbonie w kolejnych fazach finały.

Początkowo planowano jednak, że Francuska Federacja Tenisowa wyśle ​​nowych zwycięzców mistrzostw 2016 na padel we Francji, których impreza zaplanowana jest na połowę października na końcowe etapy w listopadzie.

Problem: Jak wysłać listę par wersji 2016 we wrześniu do Międzynarodowej Federacji Paddle, ponieważ Francuska Federacja Tenisowa może je dostarczyć tylko w połowie października?

FIP wyjaśnia, że ​​w związku z tym konieczne będzie zaproponowanie tego samego zespołu, co podczas kwalifikacji ... Co oczywiście może nie podobać się wielu francuskim parom, które ufają kwalifikującym się miejscom 4 na te mistrzostwa świata w wiosłowaniu 2016.

A priori żadne odstępstwa nie są możliwe ... Ale w tym tygodniu FIP i FFT powinny porozmawiać, aby dokładnie uniknąć tego problemu z planowaniem.

Jeśli nie będzie żadnych wyjątków ani możliwości awansu do finałów mistrzostw Francji w wiosłowaniu, te mistrzostwa we Francji z pewnością stracą swoją wartość. Pamiętaj, że mistrzostwa Europy odbywają się co dwa lata. Przyszli mistrzowie Francji 2016 nie będą mieli do czynienia z żadną międzynarodową przygodą.

Krótko mówiąc, nowa saga, w której dobre rozwiązania niekoniecznie skaczą w oczy i gdzie znów będzie niefortunne.

Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.