Z okazji pierwszej rocznicy powstania Arena Club of Halluin w regionie Lille, Matthieu Debuchy (były zawodowy piłkarz) i jego dwaj współpracownicy Julien Chauchoy i Phillipe Liard postanowili połączyć drużynę LOSC, mistrz Francji 2011 i zdobywca Pucharu Francji w tym samym roku.

W dobrej atmosferze i zawsze z chęcią przodowania i wygrywania, zawodnicy rywalizowali w formie małego turnieju, w którym partnerzy klubu mogli odkryć padel a dzieci zbliżają się do swoich bożków.

Mecze grupowe zgromadziły byłych graczy, takich jak Mickael Landreau i Matthieu Bodmer, symbolicznego kapitana Rio Mavuba, Ludovica Obraniaka, byłego trenera Frédérica Bomparta, z których wszyscy uzależnili się od tego sportu. Jak wskazuje Rio Mavuba: „Odkryłem padel u boku Florenta Valmonta i od tego czasu regularnie gram w Five w Bordeaux”.

W finale para Landreau/Bompart wygrała z Bodmerem/Obraniakiem w bardzo wyrównanym i kontestowanym meczu.

Wieczór zakończył się przyjęciem koktajlowym z transmisją meczu Austria – Francja oraz kilkoma grami w bule. Dobrze świętowana rocznica dla tego klubu, który tego lata opublikuje dwa nowe stoki na świeżym powietrzu, ku uciesze swoich członków!

Podziękowania dla Maxime Laferriere za informacje i zdjęcia.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !