Z okazji pierwszej rocznicy powstania Arena Club of Halluin w regionie Lille, Matthieu Debuchy (były zawodowy piłkarz) i jego dwaj współpracownicy Julien Chauchoy i Phillipe Liard postanowili połączyć drużynę LOSC, mistrz Francji 2011 i zdobywca Pucharu Francji w tym samym roku.

W dobrej atmosferze i zawsze z chęcią przodowania i wygrywania, zawodnicy rywalizowali w formie małego turnieju, w którym partnerzy klubu mogli odkryć padel a dzieci zbliżają się do swoich bożków.

Mecze grupowe zgromadziły byłych graczy, takich jak Mickael Landreau i Matthieu Bodmer, symbolicznego kapitana Rio Mavuba, Ludovica Obraniaka, byłego trenera Frédérica Bomparta, z których wszyscy uzależnili się od tego sportu. Jak wskazuje Rio Mavuba: „Odkryłem padel u boku Florenta Valmonta i od tego czasu regularnie gram w Five w Bordeaux”.

W finale para Landreau/Bompart wygrała z Bodmerem/Obraniakiem w bardzo wyrównanym i kontestowanym meczu.

Wieczór zakończył się przyjęciem koktajlowym z transmisją meczu Austria – Francja oraz kilkoma grami w bule. Dobrze świętowana rocznica dla tego klubu, który tego lata opublikuje dwa nowe stoki na świeżym powietrzu, ku uciesze swoich członków!

Podziękowania dla Maxime Laferriere za informacje i zdjęcia.