AGUSTÍN TAPIA, MIGUEL LAMPERTI i RAFAEL MÉNDEZ RUIZ nie wezmą udziału w FIP QSI TOUR w 2022 roku. W związku z tym gracze NOX nie będą w Doha podczas pierwszego wydarzenia, które rozpocznie się 28 marca.

Powód jest prosty, Nox”zalecił swoim graczom przestrzeganie klauzuli wyłączności dostępnej dla pierwszej dwudziestki rankingu. Dotyczy to Agustína Tapii i Miguela Lampertiego. Wszyscy pozostali gracze będą musieli wziąć udział w WPT Challenger of Getafe".

Rzeczywiście, w jego list z 20 stycznia ostatni dla graczy, WPT jest niezwykle jasny:

=> Jeśli jesteś w pierwszej dwudziestce, masz obowiązekwyłączność w Twojej aktywności gracza padel, więc nie będziesz mógł uczestniczyć w żadnym obwodzie, mistrzostwa, turniej lub wydarzenie sportowe, z wyjątkiem tych należących do kategorii wyraźnie przewidzianych w Twojej umowie.

=> Jeśli jesteś graczem, który zajmuje pozycję w rankingu WPT od 21 włącznie.
Możesz wziąć udział w dowolnym obwodzie, turnieju, mistrzostwach lub wydarzeniu padel, Dopóki nie robisz tego w ciągu 7 dni przed i 7 dni po zawodach WPT.

Co oznacza, że ​​Tapia i Lamperti nie zagrają w FIP/QSI. Rafa Mendez weźmie udział w Getafe Challenger, który odbędzie się w tym samym dniu.

Na koniec zwróć uwagę, że etap, który odbywa się w Doha, odbywa się między 2 Open du World Padel Tour, Vigo i Alicante. Jaka będzie odpowiedź World Padel Tour wobec graczy, którzy nie zastosowali się do jego próśb? Co się stanie, jeśli gracz padel kontuzjowany podczas QSI FIP Tour?

Wiele pytań, które na razie pozostają bez odpowiedzi.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.