Długość meczów kobiet staje się prawdziwym przedmiotem dyskusji padel. Widzieliśmy to w Argentynie, gdzie przy powolnych warunkach niektóre mecze w grupie kobiet trwały godzinami. Rzeczywiście, podczas finału Mar Del Plata P1 pomiędzy Sanchezem/Josemarią a Breą/Gonzalezem trwało ponad trzy godziny. To samo w półfinale: Delfi Brea i Bea Gonzalez zwyciężyły po 3h28 walki z Triay/Fernandez.

Dlaczego mecze kobiet trwają tak długo?

Mniej potężne i wysportowane zawodniczki mają naturalnie bardziej strategiczny i mniej agresywny styl gry niż ich koledzy, którzy znacznie łatwiej są w stanie generować zwycięskie strzały. Skutkuje to dłuższymi rajdami i punktami, które trwają dłużej. Dziewczyny na ogół muszą bardziej polegać na cierpliwości i czekać na idealny moment na zakończenie.

Mecze kobiet slow punto de oro 2024

Dlatego kobiety często kładą nacisk na technikę i precyzję, które mogą spowolnić tempo gry. Strzały są wyliczone i przemyślane, pracujemy nad punktem, szukając okazji, której nie można przegapić, lub błędu zawodnika.

Kilka problemów

Choć prawdą jest, że niektórzy wolą rozbudowane punkty i zacięte walki taktyczne od sekwencji zwycięskich strzałów, to najdłuższe mecze potrafią wywołać u widzów pewną nudę.

  Co więcej, podczas takich maratonów organizm zawodników poddawany jest próbie, co oczywiście zwiększa ryzyko kontuzji...

  Wreszcie organizatorzy muszą dostosować harmonogramy turniejów, aby uwzględnić długość meczów kobiet, co może skomplikować logistykę. Przykładowo podczas półfinału mecz rozgrywany w czwartej rotacji pomiędzy Superpibes a parą Chingotto/Galan rozpoczął się po północy, co oczywiście nie jest idealne dla zawodników i spektaklu…

  Jakie rozwiązanie?

  Jak powiedział nasz ekspert Stéphane Penso: w przypadku mężczyzn interesujące mogłoby być zmniejszenie nacisku piłki, aby było więcej wymiany i mniej zwycięskich strzałów. I odwrotnie, zwiększenie presji wśród kobiet mogłoby pomóc w skróceniu wymian.

  Innym rozwiązaniem byłoby postąpić tak, jak w turniejach FIP, a także wdrożyć na torze „punto de oro”. Premier Padel. Przyspieszyłoby to tempo meczów, unikając wielu zalet, jednocześnie zwiększając napięcie, zapewniając kluczowy punkt decydujący o wygraniu gry!

  Czy zatem Twoim zdaniem powinniśmy zmienić warunki, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet?

  Zespół Padel Maj

  Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.