Jeśli chodzi o miejsce 3e mistrzostw Europy w Padel, panowie byli przeciwni Włochom. Naród, który zna szczególnie dobrze, odkąd rok wcześniej grała na mistrzostwach świata w Padel. I to nie jest bardzo dobra pamięć ...

Drużyna Francji chciała bardziej niż kiedykolwiek zemsty, aby zdobyć ten słynny brązowy medal.

Niestety nie wszystko stało się tak, jak chciała Francja.

Podczas meczu 1 na scenie pojawia się francuska para 3e z bardzo dobrym padlem w torbach. Robin Haziaza i Maxime Moreau oferują taką usługę, że Francja wkracza do gry. Przed nią budząca grozę para, w tym świat nr 66 Andrés Britos. I bardzo źle sobie poradzi, odepchnąwszy prawie wszystkie francuskie ataki na sieć. Para Haziza / Moreau musi się kłaniać zestawom 2 (7 / 5 6 / 2).

W meczu 2 przyszła kolej na wicemistrzów Francji, Jérémy Scatena i Jérémy Ritz. Nasi Francuzi zmierzyli się z włoską parą, której obawialiśmy się przed rozpoczęciem konfrontacji z Marcelo Capitani, włoskim magikiem. Oczekiwano, że w meczu 3 zagra z naszymi francuskimi mistrzami, został umieszczony w meczu 2. Paskudna niespodzianka dla Francji.

Ale na szczęście ogromną zaletą Francji jest to, że zespół jest bardzo jednorodny. Nasi dwaj Jeremy wykonują wystawną grę z Jeremy Scatena we wszystkich jej stanach, wysyłając pociski ze wszystkich stron. Dotyczy to Włochów, ale nie na ziemi. Jérémy Ritz jest wierny sobie: ściana. Francja przegrywa pierwszy set w dogrywce, ale wygrywa drugi 6 / 1. Myśleliśmy, że zobaczymy, jak Włosi się poddają ... Ale Włochy się nie zginają. Capitani, magik, buntuje się i oferuje nam rakiety śnieżne, które ma w tajemnicy. Włochy przełamują 4 / 3, podczas gdy Francuzi mieli punkty przerwania 2 w poprzedniej grze. Francja kłania się w tym zestawie 3e 6 / 3, aby zaoferować Włochom brązowy medal.

Świetna przygoda dla naszych Francuzów, ale rozczarowanie jest, ponieważ Francja czuje, że mogła zdobyć to miejsce 3e. W swoich szeregach, zawodowi gracze 2, Włochy miały niewiele po swojej stronie.

Pamiętaj, że Francja nie wraca z pustymi rękami, ponieważ panie dziś rano wygrały brązowy medal przeciwko ... Włochom.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.