Francuzi pokonali Belgię 2 1 w półfinale w bardzo napiętej atmosferze.

Pierwszy mecz to Jérôme Ferrandez i Simon Desliens, którzy zmierzą się z Olivierem Rochusem i Jérémy Gala. To był bardzo skomplikowany mecz dla Francuzów, ponieważ nie tylko Olivier Rochus nie popełnił żadnego błędu po swojej prawej stronie, ale dodatkowo musiał pokonać swoje płaty, ponieważ Gala Jeremy'ego była nie do powstrzymania. Zwycięstwo Belgów w zestawach 2 (6 / 3 7 / 6)

Po części z powodu złej bazy Francja nie miała innego wyjścia, jak wygrać pozostałe dwa mecze.

Robin Haziza i Jérémy Scatena przystąpili do akcji przeciwko parze, która spowodowała drżenie francuskich mistrzów: Laurenta Jeuniaux i Laurenta Montoisy. Ten mecz mógł przejść z jednej strony na drugą, ale Francji udało się utrzymać. Strona francuska jest skomplikowana, szczególnie z powodu Jeremy'ego Scateny, który musi poradzić sobie z bronią dnia, to znaczy koszem szczególnie cienkich ciosów. Robin pozostaje wierny sobie dzięki swojej zabawnej grze i taktycznemu wyczuciu.
Po stronie belgijskiej Montoisy jest bardzo przerażający… Smahs trafia w dziesiątkę prawie za każdym razem i zwykle wygrywa ze Scateną po przekątnej, co nie zdarza się często. Jeuniaux jest po prostu genialny w swojej roli, z bardzo małą ilością odpadów, ale może odrobina dodatkowej przewagi w niektórych ujęciach mogłaby przechylić szalę.
Ostatecznie, po napiętym, skomplikowanym i decydującym meczu, Francja wygrała w zestawach 3, 7 / 5 w dogrywce 3e.

Mecz 3e to formalność dla Alexis Salles i Cédric Carité przeciwko Chistophe Rochus i Alecowi Witheurowi. (6 / 2 6 / 4)
Siekany mecz, szczególnie po stronie belgijskiej. Alec Witheur, znany ze swoich bardzo potężnych pocisków podczas roztrzaskania, z pewnością zapomniał o nich w Belgii, a nawet Christophe Rochus wydawał się nieco zrezygnowany, a jednak jest mistrzem regularności na swojej przekątnej.

Kierunek finał przeciwko Szwecji, gdzie Francja będzie wielkim faworytem. Ten puchar rozciąga ręce na Francję, uważaj, aby nie zepsuć go nadwyżką pewności siebie. Szwecja pokonała portugalskie 3 / 0 w półfinale, chociaż znacznie zmniejszyło to brak kadr w konflikcie z lokalną federacją, ale i tak trzeba było to zrobić.

Jutro Francuzi zagrają w Portugalii. Byłoby wyjątkowe w historii Padel, aby zobaczyć, jak obie drużyny francuskie wygrywają mistrzostwa Europy w drużynie padel.

Go France!

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Program jutra: Zaplanuj niedzielę 6 grudnia

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.