Międzynarodowa Federacja padel (FIP) i Katarska Federacja Tenisowa (QTF) z dumą ogłaszają, że Międzynarodowy Kompleks Tenisowy i Squashowy Khalifa w Doha w Katarze będzie gospodarzem 17. edycji Mistrzostwa Świata padel FIP od 28 października do 2 listopada 2024 r.

W odbywającym się co dwa lata sztandarowym wydarzeniu FIP weźmie udział 16 drużyn narodowych w kategoriach mężczyzn i kobiet.

Katar został wybrany na gospodarza tegorocznego turnieju w oparciu o szereg kryteriów, w tym między innymi światowej klasy jakość obiektów sportowych, warunki i wsparcie oferowane zawodnikom, doświadczenie w realizacji najważniejszych wydarzeń, bezpieczeństwo, gwarancja finansowa, położenie geograficzne i dziedzictwo sportowe. Popularność padel w Katarze również eksplodowało w ostatnich latach dzięki przywództwu QTF i lokalnym aktywacjom, a rzesza pełnych entuzjazmu lokalnych fanów to kolejna zaleta tego miejsca goszczącego.

XVII Mistrzostwa Świata padel FIP zaoferuje nagrodę pieniężną w wysokości 500 000 euro, która zostanie równo rozdzielona pomiędzy mężczyznami i kobietami wśród wszystkich krajów zakwalifikowanych do fazy finałowej.

Zakończenie serii Mistrzostw Świata padel, Mistrzostwa Świata padel FIP po Mistrzostwach Świata padel FIP Seniors + w La Nucía, Alicante, w kwietniu ubiegłego roku; i na Mistrzostwach Świata padel FIP Juniors w Asunción w zeszłym roku. Najnowsza edycja Mistrzostw Świata padel FIP odbyła się w 2022 r. w Dubaju i była świadkiem zwycięstwa Argentyny w turnieju mężczyzn, a Hiszpanii triumf w kategorii kobiet.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni sfinalizowaniem obiektu na Mistrzostwa Świata padel FIP 2024. Doha to wyjątkowy dom dla padel – Katarska Federacja Tenisowa kilkakrotnie odegrała kluczową rolę w organizacji międzynarodowych turniejów tenisowych padel bezkonkurencyjny; i nie możemy się doczekać, aż gracze i kibice będą mogli cieszyć się fantastyczną gościnnością i warunkami podczas najważniejszego turnieju w naszym kalendarzu na 2024 rok. padel W FIP 2024 wezmą udział najbardziej utalentowani sportowcy świata i nie możemy się doczekać zorganizowania kolejnej historycznej edycji turnieju jeszcze w tym roku. Od czasu ostatniej organizacji turnieju w 2021 r. sport ten szybko się rozwinął padel jest obecnie zjawiskiem globalnym – a my nadal rozwijamy ten sport pod sztandarem jedności, jedności i profesjonalizmu”.

Nasser Al-Khelaïfi, prezes Katarskiej Federacji Tenisowej, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni możliwością zorganizowania Mistrzostw Świata w piłce ręcznej padel turnieju FIP 2024 w Katarze na naszych światowej klasy obiektach w Międzynarodowym Kompleksie Tenisowym i Squashowym Khalifa w Doha. Katar ma wyjątkowe osiągnięcia w organizowaniu dużych wydarzeń sportowych w oparciu o najwyższe standardy, a tamtejsze warunki dla zawodników i kibiców nie mają sobie równych. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Międzynarodową Federacją padel zorganizowanie tego sztandarowego turnieju i dalsze wspieranie misji FIP polegającej na stymulowaniu wzrostu i rozwoju padel na świecie."

Mistrzostwa Świata padel powrotu FIP do Doha trzy lata po sukcesie edycji 2021. W 2021 r. rywalizowało łącznie 16 drużyn kobiecych i 16 drużyn męskich z 19 krajów, przy czym Hiszpania zwyciężyła w konkursach drużynowych mężczyzn i kobiet, a Argentyna zdobyła srebro. medal w obu kategoriach.