Francuski zespół padel- wózek inwalidzki już w blokach startowych: od czwartku 11 do niedzieli 14 maja będzie rywalizować w Madrycie w pierwszych w historii Mistrzostwach Świata dla osób na wózkach inwalidzkich. Ten nieoficjalny konkurs – padel- wózek inwalidzki jeszcze nie zintegrowany z Międzynarodową Federacją padel – zgromadzi siedem drużyn z przedstawicielami z ośmiu krajów: Hiszpania, kraj organizujący, ArgentynaThe FrancjaThe papryczka chiliThe KostarykaThe Maroc i wspólny zespół Pays-Bas i Belgique.

Każda drużyna składa się z trzech par, z potencjalnymi rezerwowymi. Po stronie hiszpańskiej znajdziemy wszystkie „gwiazdy” gry na wózkach, z najlepszymi graczami na świecie: Oscar Agea, Coco Bernal, Iñaki Ramperez, Marcos Cambronero, Topher Triviño itp.

Niektórzy z nich byli obecni zeszłego lata w Le Mans na pierwszy międzynarodowy turniej padel-fotel : byli pod pozytywnym wrażeniem poziomu gry innych krajów, gdzie praktyka poruszania się na wózku inwalidzkim jest jednak znacznie nowsza niż w Hiszpanii.

Przynajmniej sześciu graczy w drużynie

Ze strony francuskiej na wycieczce weźmie udział sześciu graczy: nowy francuski nr 1 Dorian Navarro, który właśnie przejął tron ​​od Sébastiena Hussera-Waltera, obecnie nr 2 i oczywiście obecnego w Madrycie. Wraz z nimi znajdziemy Nicolasa Vanlerberghe'a, Tony'ego Bovala, Jean-Marca Keghliana i Serge'a Garniera, stałych bywalców francuskiego toru dla wózków inwalidzkich.

Od lewej do prawej francuski zespół w składzie Dorian Navarro Serge Garnier Nicolas Vanlerberghe Sébastien Husser oraz stojący Tony Boval i Jean Marc Keghlian

Pozostałe obecne nacje to te, którym udało się zgromadzić co najmniej sześciu graczy, z których większość finansuje swoje podróże bez dotacji. O noclegi dbają organizatorzy, w tym przypadku Hiszpańska Federacja Sportu Ręcznego.

Siedem obecnych drużyn rozpocznie rywalizację w czwartek. Po poniedziałkowym losowaniu w grupie A zagrają Maroko, Francja, Kostaryka i Hiszpania, aw grupie B Argentyna, Holandia/Belgia i Chile.

Miejsce, którego należy absolutnie unikać

Finał zmierzy się z drużyną, która przybyła jako pierwsza z każdej z pul; 2. z każdej puli będzie rywalizować o 3. miejsce, a 3. z puli o 5. miejsce. Niestety brak ósmej drużyny nie pozwoli najniżej sklasyfikowanej drużynie z grupy A na rozegranie meczu klasyfikacyjnego: będzie to zatem miejsce, którego Francja będzie absolutnie unikać.

Bez wątpienia kolejne edycje tych Światów padel-fotel zjednoczy w przyszłości wiele innych narodów. Ale dla tej inauguracyjnej edycji ważne było, aby rozpocząć ruch, aby nic nie mogło zatrzymać pędu padel na wózku inwalidzkim.

Padel Magazine będą obecni przez cały tydzień na miejscu zawodów, abyście mogli doświadczyć wydarzenia, aw szczególności występów The Blues.

PRZECZYTAJ też nasz artykuł „Du padel-fotel we wrześniu na Roland-Garros: oni w to wierzą"

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.