Spróbujemy definitywnie skręcić w szyję plotkami o tych słynnych terenach „bez piasku”, a dokładniej „bezkrzemionkowych”.

Dywany najnowszej generacji, które pojawiają się w całej Europie, wydają się być całkowicie pozbawione krzemionki. Jednak gwarantujemy, że tak jest. Zastosowana technika i dawkowanie są po prostu zupełnie inne.

Jeden z przedstawicieli francuski Padel sklep, Prezydent My Padel Filia Manu garciapowróciłem do tego tematu z całą powagą, jaką znamy:

Nowy dywan Mondo WPT

Z definicji nie ma dywanów „bez piasku”.

Dywany muszą mieć piasek. Dywan Mondo SUPERCOURT (WPT) ma od 1,6 tony do 2 ton piasku, podczas gdy „piaszczysta” ziemia musi mieć 3 tony piasku.

Różnica polega na tym, że są to dywany, które moglibyśmy nazwać „Bez widocznego piasku” mają falowane włosie monofilamentowe, które pozwala piasku pozostać na miejscu i nie wypływać na powierzchnię

Efekt jest lepszy na tych dywanach, ale są wolniejsze.

Tak zwane dywany „szlifowane” są szybsze, ponieważ włos jest inny i jest też więcej piasku.

Następnie pojawia się kwestia żywotności ...

Charakterystyka będzie się zmieniać w zależności od temperatury, wilgotności ... Na przykład dywan będzie się rozszerzał w zależności od temperatury. 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.