Przez długi czas P500 były zarezerwowane dla najlepszych graczy padel We Francji. Często można było spotkać tam uczestników Top 100. Jednak wraz z utworzeniem nowej kategorii P1500 i usunięcie obowiązku Nagrody pieniężne, P500 przestały być cenione przez wysoko notowanych francuskich graczy, na korzyść graczy słabiej plasujących się w rankingu, którzy dzięki temu mogą łatwiej próbować zdobywać punkty.

Oprócz tego otwarcia, usunięcie Nagrody pieniężne obowiązkowy miał inny wpływ: wzrost liczby pań P500 we Francji. Przez lata, ta kategoria turniejów nie była we Francji zbyt obecna, ku wielkiemu nieszczęściu graczy. Sam podczas turnieju miałem okazję spotkać dwóch graczy z Pau, którzy podróżowali ponad cztery godziny, aby zagrać na P500 w Sète (i P250 w Béziers, aby spróbować zgromadzić punkty).

Teraz liczba Panie P500 drastycznie wzrosły. Z zeznań na Facebooku wynika, że ​​w latach 2019–2023 w Alzacji przebywała tylko jedna p500 kobiet. W tym roku były już trzy, a w planach są dwa. Alzacja nie jest jeszcze całkowicie zaimpregnowana przez padel, podobnie jak Occitanie czy PACA, sugeruje to, że nadchodzą dobre lata dla tego regionu.

Zatem tak, rozprzestrzenianie się P500 może mieć rozczarowujące konsekwencje. Poziom tej kategorii spada nieuchronnie wraz ze wzrostem ogólnej liczby turniejów. Tak naprawdę gracze, którzy przebyli długą drogę, aby wziąć udział w tych turniejach, już tego nie robią. Oczywiście szkoda poziomu P500, ale z drugiej strony pozwala to na kontynuację demokratyzacja padel.

We Francji liczba turniejów wzrosła o 84% między 2022 a 2023 r. to liczba stratosferyczna, która wyraźnie pokazuje atrakcyjność Francuzów dla padel w zawodach !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi