Zespół Padel Centralowi udało się przejść tę pierwszą ostatnią fazę w swoim klubie. Gratulacje dla Jérôme Becasseta, który oprócz tego, że jest Twoim felietonistą Padel Magazine jest także prezesem stowarzyszenia Padel Club Lyon. Laurent Bériard i jego zespół wykonali oczywiście dużo pracy. Oni byli nasieniem padel z Lyonu. Brawo im.

Padel Centralny Lyon będzie gospodarzem ostatniej fazy mistrzostw Francji w 2015 roku Padel. Informacje spadły zeszłej nocy, podczas ich fazy regionalnej. Prześledźmy podróż Padel Centralny Lyon i dynamizm ligi Lyonnais, poprzez regionalną fazę klubu.

FFT w to wierzy twardy jak żelazo »

FFT wierzy w rozwój padel i ona to pokazuje:

  • Na poziomie krajowym: bezprecedensowa operacja komunikacyjna, zwłaszcza z firmą Roland-Garros
  • Na poziomie lokalnym: wiele lig oraz komitetów dobrowolnych i aplikacyjnych. Chociaż istnieją również ligi tenisowe, które wejdą na rynek padel w przyszłym roku z powodów czasowych.

Wśród tych pionierskich lig liga Lyonnais mogłaby pełnić rolę lokomotywy. Zespoły Prezydenta Jeana WALLACHA i on sam natychmiast uwierzyły w potencjał padel.

Ocena: Udało im się towarzyszyć temu „Wielkiemu wybuchowi” padel w Rodanie. Liczba utworów dostępnych dla padeleros Lyonnais rzeczywiście spadł z 1 do 12 w mniej niż rok.

Jean Wallach, Lorie Paire i Lionel Mandrillon: Dokładnie Padel

Lorie PAIRE odpowiedzialna za rozwój i Lionel MANDRILLON zorganizowała pierwsze Lyonnais de Padel 13 i 14 czerwca w Padel Club de Lyon na obiektach Padel Centralny Lyon.

Podczas dni 2 drużyny męskie 24 i pary kobiet 4 rywalizowały o wyłonienie pierwszych mistrzów ligi w tym samym czasie o kolejny etap prowadzący do mistrzostw Francji. Droga nie powinna być tak ważna w następnym etapie ...

Sobota była poświęcona meczom 6 grup chłopięcych utworzonych na podstawie rankingu tenisowego. Ich wyniki po raz kolejny pozwoliły zweryfikować, że nie wystarczy być dobrze sklasyfikowanym w tenisie, aby zająć dobre miejsce w klasyfikacji padel.

Po włączeniu wszystkich par tworzony jest ćwierćfinał. Na szczycie tabeli Serge REISINGER i Simon DESLIENS walczą po dobrej walce w dwóch ścisłych setach z Justinem LOPESEM i Nicolasem SENE. Po swojej stronie Johann BERGERON i Pierre Étienne MORILLON kończą piękną walkę Francka BOUAZIZA i Arnauda CHAFFANJONA.

Poniżej Arnaud TABONI / Roman DUBOST CHAVRIER i Yoann CHARTRON / Olivier PLANCON będą szanować hierarchię, w obliczu której stoją Fabien LAGUNA / Frederick BAGNARD i Benjamin GARNIER / Bertrand LARDON.

Pierwsza porażka dla BERGERON / MORILLON

Półfinały rozgrywane pomiędzy najlepszymi parami 4 w regionie będą niezdecydowane i spektakularne. Przede wszystkim jedno i drugie wieże Petronas »Lokalnego klubu DESLIENS / REISINGER zrobi niespodziankę zadając swoją pierwszą porażkę w oficjalnych rozgrywkach padel z kanibalami Lyonnais BERGERON / MORILLON. Pojedyncza przerwa w pierwszym secie wystarczy, aby wygrać go 6/4, a po zapisaniu seta w tie-breaku drugiego seta uda im się uniknąć losowania super-tie-breaka. Wynik końcowy: 6/4 7/6

Wtedy TABONI / DUBOST CHAVIER zrobi różnicę w stosunku do CHARTRON / PLANCON tylko na kilku punktach na końcu każdego zestawu, aby wygrać 6 / 4 7 / 5.

Kobiety z Lyonu, rywale przeciwko „wielkim”?

Po stronie dziewcząt, przy zarejestrowanych tylko 4 parach, żadnych meczów grupowych nie atakujemy bezpośrednio w półfinale! A jeśli zwycięzcy Naomie BEARCROFT i Julie RAVIER, która pokonała w finale Anaïse SINAPIN i Justine CLERET, wykażą się dużym potencjałem, ciekawie będzie zobaczyć słynne pary z południa przeciwko parom z Lyonu.

REISINGER / DESLIENS: Bacznie obserwować!

W męskim finale z pewnością byliśmy świadkami rozkwitu jednego z najlepszych francuskich graczy, którzy zobaczą Europejczyków (z wyjątkiem Hiszpanii) w nadchodzących latach.

Jeśli nie warto już prezentować Sergeowi REISINGERowi legendarnego kopa i nadmiernie rozwiniętego zmysłu taktycznego, który działa cuda po prawej stronie, Simon DESLIENS ma tylko 6 miesięcy praktyki padel za nim i jest już bardzo imponujący i kompletny po lewej stronie. Jeśli Arnaud TABONI i Romain DUBOST CHAVRIER utalentowali się do 4-4 w pierwszym secie, mogliby tylko podziwiać i oklaskiwać recital Simona DESLIENS, który przewija się przez całą paletę ofensywnego gracza. padel zakończyć ten finał z wynikiem 6/4 6/1.

Biorąc pod uwagę jakość gry wyświetlaną przez dwóch lokalnych graczy, zwycięstwo to nie stanowi żadnego wyzwania. Co będą w stanie poradzić sobie z bardziej doświadczonymi parami? Zobaczymy, ale ta para nie będzie prezentem dla nikogo.

Padel Centralny: francuskie centrum 17 i 18 października.

Ostatnie etapy mistrzostw Francji padel 2015 nie odbędzie się o godz Padel Attitude (Lille), ale o godz Padel Centralny Lyon.

To prezydent ligi Lyonnais ogłosił to oficjalnie:organizacja pierwszych mistrzostw Francji w padel następny 17/18 października zostaje powierzony Lidze Lyonnais i Padel Club de Lyon!„... Brawo dla nich.

Jerome Becasset - Padel Magazine

Wszystkie wyniki:

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.