Oficjalna prezentacja Premier Padel Egzaminy końcowe odbyło się o godz Muzeum Sportów Olimpijskich Joan Antoni Samaranch w Barcelonie. To wydarzenie, które zgromadzi najlepszych zawodników świata, odbędzie się w dniach 19-22 grudnia o godz Palau Sant Jordi.

Uderzająca prezentacja

Uroczystość zgromadziła kilka osobistości ze świata sportu i padla, m.in.:

  • Berniego Alvareza, Minister Sportu Generalitat Katalonii,
  • Dawid Escude, radny ds. sportu Urzędu Miejskiego w Barcelonie i prezes Fundacji Barcelona Olímpica,
  • Luigi Carraro, prezes Międzynarodowej Federacji im Padel (FIP),
  • Ramon Morcillo, prezes Hiszpańskiej Federacji Padel,
  • Felipa Rodenasa, prezes Katalońskiej Federacji Padel,
  • Davida Serrahimy, Dyrektor Zarządzający Premier Padel,
  • Joanna Cusco, Prezes Octagon Spain,
  • I „szef” Fernando Belasteguín.

Dawid Escude podkreślił miłość Barcelony do sportu: „Barcelona to miasto, które w pełni akceptuje sport, a Padel nie jest wyjątkiem”.

Luigi Carraro dodany : „Graliśmy w największych miastach, ale brakowało Barcelony. I nieprzypadkowo kończymy w tym miejscu najważniejszym turniejem. Dziś w padla gra 150 milionów graczy w ponad 30 krajach”.

Podczas drugiego panelu pt. Ramon Morcillo podkreślił żywotność padla w Hiszpanii: „W 2024 r. Padel Spanish radzi sobie wspaniale”.

„Rok 2024 był najlepszym rokiem dla zawodowców zajmujących się padelem"

Alors, że Premier Padel dobiega końca, Fernando Belasteguín podzielił się swoimi przemyśleniami: „Ten rok był najlepszy dla profesjonalistów zajmujących się padelem. Jeśli będziemy nadal wspólnie działać naprzód, będzie to miało pozytywny wpływ na federacje i kraje”.

Davida Serrahimy, Dyrektor Zarządzający Premier Padel, również pochwalili się w tym sezonie: „Rok 2024 był dla nas rokiem transformacji Premier Padel, umacniając swoją pozycję światowego lidera poprzez nowe terytoria, strategiczne partnerstwa i niezapomniane wydarzenia.”

Pożegnanie Fernando Belasteguína z Barceloną

Bela zapowiedział, że 21 grudnia weźmie udział w meczu hołdowym, nawet jeśli nie zakwalifikuje się do finału. Ten mecz pokazowy będzie jego uczczeniem 30 lat kariery, oznaczony w szczególności przez 16 lat jako numer jeden na świecie. Wśród uczestników znajdą się jego najwięksi rywale i koledzy z drużyny, m.in Juan Martín Díaz, Seba Nerone, Juani Mieres, Gaby Reca, Pablo Lima, a także gwiazdy takie jak Gianluca Vacchi et Carles Puyol.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Qatar Airways Premier Padel Egzaminy końcowe zapowiada się historyczny moment dla padla na całym świecie i dla Barcelony, symbolicznego miasta sportu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.