Nie zawsze łatwo jest być organizatorem w świecie padel aktualny !

Skomplikowane środowisko

Rzeczywiście, „wojna” między le World Padel Tour et le Premier Padel szaleje od czasu pojawienia się toru zarządzanego przez Qatar Sports Investments i może doprowadzić do zniknięcia WPT do końca 2023 roku. Wystarczy spojrzeć na liczbę zagranicznych graczy, którzy odwrócili się od World Padel Tour, zaczynając od Francuza nr 1, Benjamina Tisona, który wyjaśnił, że jego zdaniem przyszłość tzw padel profesjonalista byłby skończony Premier Padel.

Premier Padel mógłby zatem ostatecznie zająć miejsce WPT. Tor rzeczywiście może liczyć na dużego partnera, FIP, a niedawna zmiana kierunku kobiet dodaje trochę wagi dominacji Premier Padel. Ważna karta w historii padel kariera się zmienia, a my obecnie doświadczamy zmiany.

Może nawet być tak, że wojna między WPT a Premier Padel to stara sprawa, jeśli wierzyć niedawnym wypowiedziom Ale Galana.

Promotorzy, niezbędny trybik w rozwoju padel

Pamiętajcie, że bez promotora nie ma etapów, obwodów i promocji padel zawodowych, czy to we Francji, Belgii, Szwecji czy gdzie indziej.

Jednak nie wiemy jeszcze, czy trzy tory będą nadal współistnieć w 2024 roku. Dlatego dzisiaj trudno jest zaangażować się finansowo w organizację zawodów, nie wiedząc tak naprawdę, co wydarzy się w następnym sezonie.

Ponadto między WPT, Premier Padel i A1 Padel, mamy trzy obwody, które sprawiają, że oferta jest niejasna i które w jakiś sposób rozwadniają wartość produktu „konkurencja padel”. Nie wspominając o tym, że fanom nie zawsze łatwo jest w pełni zrozumieć, któremu poziomowi odpowiada każdy turniej.

Zrozumiałeś, obecnie nie jest łatwo być promotorem w świecie padel, mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach sytuacja będzie się pozytywnie rozwijać, aby organizatorzy mogli zaznać trochę spokoju.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.