Faza kwalifikacyjna XIII Mistrzostw Europy organizowanych przez FIP odbędzie się o godz Osło w Norwegii od piątku 7 czerwca do niedzieli 9 czerwca.

Do Polski pojadą 33 drużyny narodowe Nordycki Padel Oslo i jego 14 stoków, na które możesz spróbować zdobyć bilet końcowe etapy w Cagliari od 22 do 27 lipca. Liczba ilustrująca rozwój FIP i włączenie jak największej liczby krajów w tego typu wydarzenia kontynentalne, które ewoluują padel międzynarodowo.

W kategorii mężczyzn w kwalifikacjach weźmie udział 21 drużyn: Austria, Azerbejdżan, Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Finlandia, Irlandia, Węgry, Kosowo, Litwa, Monako, Czarnogóra, Norwegia, Portugalia, Czechy, San Marino, Słowenia, Szwajcaria , Turcji, Watykanu i Ukrainy.

Po stronie pań o bilet do Cagliari będzie walczyć 12 drużyn: Austria, Chorwacja, Estonia, Węgry, Irlandia, Litwa, Czarnogóra, Norwegia, Polska, Portugalia, Czechy i Szwajcaria.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!