Liga Ile-de-France zorganizowała kwalifikacje do mistrzostw Francji padel, weekend 2 i 3 lipca 2022 na stokach Padel Horyzont. Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach iw bardzo miłej atmosferze. Program został opracowany przez sędziego Davida FERREIRĘ, któremu w powitaniu zawodników pomagała Catherine LEFEBVRE.

W żeńskiej fazie udział wzięło 13 drużyn, aw finale zwyciężyła para: Charline TONDA (nr 20) i Elise DAVID-BOUVIER (n° 44) przeciwko Manon TONDA (n° 34) i Alexise DUCHENE (n° 69). .

Ile de France padel

Jeśli chodzi o turniej mężczyzn, 24 drużyny były obecne, aby spróbować dotrzeć do finału i tym samym reprezentować ligę IDF na mistrzostwach Francji.

Zawieszono dwa półfinały, z których jeden był dyskutowany z Philemonem RAICHMANEM (nr 34) i Fabienem LE SAUX (nr 41). Drużyna ta prowadziła w trzecim secie 5/1, a para Zine Dine MEDDAH (nr 79)/Pierre DESTOMBES (nr 63) musiała zaoszczędzić ponad 5 punktów meczowych, aby po ponad dwóch godzinach dotrzeć do finału zabawy.

Finał ostatecznie wygrała para Yann AURADOU (nr 9)/Manu VIVES (nr 25).

Liga IDF ma nadzieję, że inne pary również będą towarzyszyć tym dwóm zwycięskim drużynom.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.