Alejandro Galán i Federico Chingotto rozegrano w tę sobotę półfinały Buenos Aires Premier Padel P1, na centralnym boisku Park Roca. Przeciwny Paquito Navarro i Lucasa Bergaminiego, numer 2 na świecie rozpoczął mecz dobrze, wkładając piłkę do kieszeni pierwszy zestaw. Ale reszta stała się koszmarem dla piłkarza z Madrytu.

Od początku drugi zestaw, Ale Galan wykazywał widoczne oznaki słabości: zmniejszoną aktywność ruchową, umiarkowany wysiłek, zrezygnowaną postawę. Mimo wszystko on i Chingotto próbowali utrzymać się na prowadzeniu, ale zwycięstwo im się wymknęło. Na początku trzecia rundaW 1-0 wobec nich zostali zmuszeni do poddania się.

W mediach społecznościowych Galán dał wyraz swojej frustracji i goryczy.

Jego trener Jorge Martinez chciał szybko uspokoić fanów co do stanu zdrowia swojego zawodnika:

„Ale cierpiał na poważny problem żołądkowy, co uniemożliwiało mu normalne poruszanie się i zabawę. On odwodniony„nie miał już fizycznych możliwości, żeby kontynuować walkę na boisku”.

Martinez upierał się, że decyzja o rezygnacji została podjęta dla zachować zdrowie jego zawodnika:

„Próbowaliśmy do końca, ale nadszedł czas, kiedy musieliśmy stawić czoła faktom. Nie mogliśmy kontynuować gry w tych warunkach”.

Ta porażka porzucić oferowane do Paquito i Bergamini ich pierwszy finał razem na obwodzie Premier Padel. Dla Galána ten wypadek oznacza porażkę w sezonie, który do tej pory był bardzo wyrównany. Teraz pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że szybko wróci do zdrowia, ponieważ Rome Major za dwa tygodnie.

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !