Ostatniej nocy Franco Stupaczuk et Martina Di Nenno ponieśli szóstą porażkę z rzędu Fede Chingotto et Alejandro galan. Mecz przegrany w dwóch setach 6/2 6/4, w którym obaj Argentyńczycy podporządkowali się jedynie przepisowi Chingalan… jeszcze raz.

Skomplikowany początek sezonu

To już prawie początek sezonu koszmarny dla jednej z najsprawniejszych par na koniec sezonu 2023 Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno, którzy w zeszłym roku wstrząsnęli numerem 1 na świecie, rozpoczynają sezon katastrofalnie: tylko jeden finał na dziesięć rozegranych turniejów…i obecnie zero tytułów.

Oczywiście, biorąc pod uwagę jakość ich końca sezonu 2023, spodziewaliśmy się zobaczyć superpiby najwyższy w tym roku. Dopiero po czterech miesiącach rywalizacji mamy wrażenie, że Stupa i Di Nenno są całkowicie przytłoczeni przez swoich głównych adwersarzy : Galan / Chingotto i Coello / Tapia.

W tym sezonie nie udało się wygrać z tymi dwiema parami. Może jest jakieś wyjaśnienie Chingalan ponieważ ta para jest stosunkowo nowa, zawsze potrzeba czasu na przystosowanie się…i to jest całkowicie normalne! Z drugiej strony, w obliczu światowych numerów 1, wierzyliśmy, że superpiby znalazł rozwiązanie, aby ich pokonać… co w tej chwili nie ma miejsca!

Wykluczony z wyścigu o pierwsze miejsce?

Podczas majora Kataru Do naszego mikrofonu przemówił Franco Stupaczuk mówiąc nam, że: „Jeśli zrobimy ten sam sezon co rok temu, możemy zająć miejsce numer 1.Wydaje się jednak, że Argentyńczycy rozpoczynają ten sezon zbyt daleko, aby móc stanąć na pierwszym stopniu podium. Nie zadowalając się brakiem tytułu, również odziedziczyli spadek w rankingach, z nowym trybem ranking FIP.

Oczywiście, nic nie uśmiecha się do Franco Stupaczuka i Martina Di Nenno.

Nie powinno być jednak mowy o pomyłce, Argentyńczycy mimo to pozostają dwóch najlepszych zawodników na świecie. Gdyby tak nie było, prawdopodobnie nie zdobyliby tylu tytułów w zeszłym sezonie! Jednak w tym sezonie superpiby nie wydają się ścigać o pierwsze miejsce, w przeciwieństwie do nich Chingalan.

Oczywiście mamy nadzieję tylko na jedno – na to Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk odzyskują pewność siebie w tym sezonie, aby przyjść i zdenerwować dwa ogry z obwodu: Coello / Tapia i Chingotto / Galan.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.