Padel Magazyn - Nawet jeśli niekoniecznie istnieje konkretna regulacja dotycząca boisk SOLO i minipadeli (zwanej również „Kidspadel”), zobaczymy, że te różne boiska są jednak świetną alternatywą dla klasycznego boiska.

1 / Pole SOLO

Sądy „SOLO” do ćwiczenia 1 przeciwko 1. W Hiszpanii jest to dość powszechna praktyka. Ten rodzaj terenu pozwala grać na najmniejszych, nawet jeśli zobaczymy, że istnieją specjalne kursy dla „dzieci”. Ale także, a zwłaszcza SOLO zagra w 1 przeciwko 1, gdy brakuje pary. Trening na tego typu terenie jest również interesujący, ponieważ zmusza graczy do gry z precyzją. Szerokość pola wymaga nadmiernej koncentracji, aby uniknąć popełniania zbyt wielu błędów.

Wymiary to szerokość 6m i długość 18 lub 20. Zaleca się jednak stosowanie skoku o długości 20, szczególnie dlatego, że wrażenia dla graczy są bliższe klasycznemu ukształtowaniu terenu niż w przypadku skoku o wymiarach 18.

padel solo

2 / Minipadel lub „Kidspadel”

Istnieją również mini-padels. Istnieją w zasadzie dwa rodzaje wymiarów
===> Dla lat 7-9: 10m * 6m z wątkiem com 0.92 na końcach jak klasyczny skok.
===> Dla lat ujemnych 5 / 6: 5m * 3 lub 4m. siatka to zwykle 0.80 cm.

Pamiętaj, że w krajach hiszpańskojęzycznych uczysz się gry w bardzo małe, a czasem nawet przed wszystkimi innymi sportami rakietowymi. Te minipady umożliwiają:

  • Najmłodsi grają na boisku dostosowanym do ich budowy ciała.
  • dać pewność najmłodszym, ponieważ mogą spróbować grać jak najlepiej.
  • do pracy nad motoryką od najmłodszych lat przy takich zbiórkach znaleziono tylko padla.
  • Aby przyswoić podstawowe ruchy.

Zalecenia:

  1. Nie zapomnij, aby zapewnić małym dzieciom rakietę wiosłową „junior” i jak najlżejszą. Dziś zastosowane materiały dają dzieciom wszelkie gwarancje, że się nie zepsują.
  2. Liczenie punktów musi być tak proste, jak to możliwe. Prześlij grę w 15, zdobywając punkty z różnicą dwóch punktów. Zmieniamy serwery co dwa punkty.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.