Stéphane Penso wraca, by ponownie zaoferować nam swoje „supers” testy palas zawsze pełniejszy niż inni. W tym tygodniu Babolat Viper Air.

Oto pierwszy z 4 testów, które Stéphane zaoferuje nam w nadchodzących tygodniach!

Test kondycji

Wyjątkowe warunki gry. Lekko zamglone słońce, 21 °, prawie zerowy wiatr i wilgotność poniżej 60%.

wizualny

To Babolat Viper Air ma enigmatyczny kształt i niepowtarzalny design, nie przypomina niczego innego, co widzieliśmy do tej pory. Utylko matowe wykończenie i kombinacja kolorów, które na początku mogą szokować. Bardziej maniakalni zauważą niebiesko-czerwoną obwódkę otaczającą biały centralny pas, który przypomina flagę ojczyzny fabryki. Babolat.

Babolat Air Viper

Trochę techniki

Ta rakieta hybrydowy (mieszanka kształtów rombu i kropli wody), ma średni balans i słodki punkt znajdujący się w górnej części sita. Rdzeniem jest nowa X-Eva, z której składa się trzy różne warstwy. Dwie zewnętrzne warstwy mają większą gęstość, aby zapewnić moc w strzałach, w których potrzebna jest moc. Warstwa wewnętrzna jest bardziej miękka i zwiększa wygodę, poprawiając margines błędu przy uderzeniach poza środkiem i wolniejszych uderzeniach.

Jego powierzchnia z włókna węglowego 16K sprawia, że ​​AIR Viper najtrudniejszy trzech nowych żmij.

Charakterystyczny dźwięk potrafi zmylić niejednego, królewskiego fana Padel już się radują (dźwięk suchy i wyrazisty).

Babolat wdrożyła technologię Spin 3D + co oznacza, że ​​powierzchnia ma wykończenie przypominające papier ścierny i wytłoczony wzór na sicie.

Nowy system Vibrasorb redukuje wibracje i zwiększa komfort, zmniejszając ryzyko kontuzji. 

Podobnie jak poprzednie modele, ten Viper wykorzystuje technologię HPS. Rozmieszczenie wywierconych otworów dostosowuje się do kształtu rakiety, aby zapewnić lepszą przyczepność.

Nasza rakieta testowa ważyła 359 gramów z uchwytem.

Kolejną fajną cechą jest dość długi wałek, idealny dla graczy używających dwuręcznego bekhendu. Z drugiej strony w tym przedziale cenowym szkoda, że ​​pasek z polaru jest nadal zaniedbany ...

Na torze

Adnotacja AIR to trafna nazwa, rakieta jest lekka i łatwa w manewrowaniu. Współczynnik penetracji w „POWIETRZU” jest niewątpliwie głównym celem, który chcieliśmy zrealizować Babolat, który nie ma sobie równych. Zaprojektowana jako rakieta zorientowana przede wszystkim na atak z możliwością obsługi, zapewnia doskonałe wyniki w obronie.

Łatwo jest się poruszać i przyjmować właściwe pozycje. Chociaż w dotyku jest stosunkowo mocne, wydajność jest genialna dla tych, którzy lubią uderzać w przedłużenie.

Smashing friends (from très dobry poziom), zostaniesz przekonany i mile zaskoczony łatwym wystrzeliwaniem pocisków, nawet w najbardziej niewygodnych pozycjach. Twardość Viper Air pomaga generować moc przy mocniejszych strzałach, ale średni wyważenie i mniejsza waga nadal wymagają odpowiedniej techniki rzucania big-bagami. 

Wysycha i jest mocny, bez większego komfortu, gdy wysyłasz waty, ale oczekiwany rezultat wreszcie jest. Ale toTa sztywność pozwala jednak czerpać korzyści z wyraźnego odczucia, oferując dodatkowo doskonałą „sterowalną” moc, niesamowitą kontrolę i dobrą precyzję. 

Rakieta ta błyszczy w szybkich pojedynkach w locie, ponieważ jej responsywność i środek ciężkości mają duży wpływ na coraz szybszą grę z roku na rok. Nie jest to najbardziej wybaczająca i wygodna rakieta z tyłu kortu, ale daje dobre wyniki doświadczonym graczom.

Ramię jest odciążone o kilka gramów, dzięki czemu jest łatwiejszy do ułożenia i daje bardzo dobre rezultaty w precyzyjnych strzałach z pozycji przy siatce. 

Pomaga również forma hybrydowa (bliżej kropli wody) bandejas i víboras. Wzór 3D dodaje dodatkowego efektu.

na zakończenie

Babolat zdefiniowałem specyficzny styl gry tą rakietą i zrobił to dobrze (moim zdaniem). Aby poprawić obsługę, francuska fabryka musiała nieco zmniejszyć aspekt mocy.

Koncepcja z trzema różnymi modelami ataku, dla trzech typów graczy, spełnia szybko zmieniające się potrzeby graczy padel nowoczesny. Babolat bardzo dobrze zidentyfikował problem, odrzucając te palas w różnych sosach, ale o wspólnych właściwościach wulkanicznych i wybuchowości.

Viper AIR znajduje się zatem pośrodku przedziału pomiędzy techniczną (bardziej miękką rakietą z powodu węgla 12k), która ma większą siłę uderzenia piłek (która będzie musiała zostać oswojona) a cięższą (którą trzeba będzie opanować), oraz Counter, bardziej nastawiony na kontratak i obronę, tolerancyjny, przyjemniejszy w grze, dla graczy preferujących długie wymiany (tenisista wstrzymuje się;)).

Wzorzec Viper AIR zachwyci każdego, kto szuka doskonałej kontroli bez poświęcania mocy.

Mogę polecić tę rakietę tylko doświadczonym graczom, ponieważ wymaga ona doskonałej techniki, aby osiągnąć optymalną wydajność i oczekiwaną skuteczność.

Początkujący gracze zwrócą się ku bardziej miękkim dziąsłom oraz wygodniejszym i bardziej wybaczającym rakietom.

Dlatego ten model AIR będzie bezpieczny zakład zakresu, bez rzeczywistej usterki, zorientowany na obsługę, a mimo to bardzo mocny.

Jego +

moc

manewrowość

Przyjmowanie efektów

Jego -

Sztywność (abstynencja początkująca)

Komfort

Nadal nie ma wyściełanego paska na nadgarstek

Informacje o partnerze do tego testu

Klub tenisowy Montaleigne
1 droga do Estelle
06800 Cagnes-sur-Mer
04.93.31.70.89

Niezły smash
200 California Avenue
06200 Nicea
04.93.86.95.04

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.