Laura Clergue, Konsultant Canal+ i były zawodowy zawodnik padel dzieli się z Wami poradami technicznymi, jakie otrzymał w Hiszpanii, aby zapoznać się z oknami i lepiej się bronić.

Punkty zdobywa się z siatki o godz padel, ale nadal musisz wiedzieć, jak dobrze się bronić, aby trafić do siatki i mieć nadzieję na zdobycie punktu. Jednym z królów obrony jest oczywiście Fernando Belasteguin, myślimy także o Paquito Navarro, który wydaje się być w swojej strefie komfortu otoczony szkłem. Agustin Tapia, Juan Lebron i Momo Gonzalez to także gracze znani z niesamowitych rekonwalescencji po uderzeniu szkłem. Wśród dziewcząt największą umiejętność rozprowadzania gry od tyłu mają Delfi Brea i Claudia Fernandez. Opierają się o tylną szybę, żeby narzucić swój rytm. W tym filmie Laura omawia technikę obrony.

Obrona okienna Coello Amsterdam Bela 2022

Po pierwsze, ważne jest, aby zająć dobrą pozycję padeli zawsze powracaj do tej pozycji podczas wykonywania ściegu. Kiedy przeciwnicy podniosą swój poziom gry, wykorzystają każdą złą pozycję z Twojej strony.

Następnie ważne jest, aby wziąć pod uwagę dwie informacje, czy piłka dociera do mnie z forhendu, czy z bekhendu i czy w moim interesie leży granie nią z szybą czy bez. Im szybciej uzyskam tę informację, tym szybciej będę mógł przygotować swoje działania. Po zebraniu tych informacji mogę uzbroić się do strzału. Trzeba przygotować się bardzo zwięźle, wykonać mały gest, żeby nie tracić czasu w momencie uderzenia. Laura dokładnie wyjaśnia, jak przygotować się do strzału bawić się po szkle. Uważaj na tenisistów i byłych graczy, którzy zawsze mają zbyt duże ramiona.

Wreszcie, gdy już będziesz gotowy, musisz wiedzieć, jak najlepiej odczytać trajektorię piłki po szkle, a następnie ustawić się. Laura daje ci małą wskazówkę, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące odbicia piłki. Wreszcie w momencie uderzenia ważne jest, aby pozostać nisko i mieć prostą linię do obrony od dołu. Pomocna jest jeszcze jedna mała pomoc wizualna.

Film można znaleźć poniżej: