Wiedzieliśmy przed zawodami, poziom zaproponowany przez Master of My Padel Tour 2017 jest bardzo podwyższony z graczami, czasem nieznanymi publicznie, ale bardzo niebezpiecznymi.

Mecz, który mógł wiele porozmawiać, to konfrontacja między francuskimi numerami jeden Bergeron / Blanqué i Lerustre / Landtsheer. Mecz, który mistrzowie Francji wygrywają z bólem w tie-breaku 2. Ale co za pasująca para Landtsheer / Lerustre. Po lewej Alexandre Lerustre pokazuje, że poziom rośnie i że głowice, które jest w stanie wysłać, coraz więcej latają. Po prawej Florian Landtsheer, który widzieliśmy po raz pierwszy po prawej. Zaskoczyło go jego agresywność i siła na przekątnej przeciwko prawdopodobnie najlepszemu zawodnikowi, Johan Bergeronowi.

Drugim bardzo dużym pojedynkiem była para Haziza / Ferrandez przeciwko Carité / Salines. Prawie jednostronny mecz. Mieliśmy nadzieję na ściślejsze starcie, ale zobaczyliśmy bardzo dużego Jose Luisa Salinesa, który był zaskoczony jego walecznością i atletycznym ciałem. Po lewej stronie Cédric Carité, nadal poważny i regularny, zajmował dom. Para francusko-hiszpańska wygrywa 6 / 4 6 / 1. Uwaga dla tej pary, działa ona jako faworyt wśród mistrzów Francji w tym konkursie.

Mówiąc bardziej ogólnie, wśród mężczyzn poziom ten się zaostrza. I nie ma już małych gier, nawet w finałach 8e.

Panie, nic dziwnego, najlepsi francuscy zawodnicy wracają na tor późnym popołudniem.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.