Francuska Federacja Tenisowa (FFT) podjęła decyzję o ograniczeniu turniejów tenisowych padel zatwierdzone, zastrzeżone wyłącznie dla licencjobiorców padel kluby. Praktyka ta, która stała się niemal francuską specyfiką, sprawiła, że ​​wiele klubów organizowało oficjalne turnieje wyłącznie dla swoich zawodników. padel.

Powody tej decyzji

  • Sukces turniejowy : Zawody cieszyły się tak dużą popularnością, że stoły turniejowe szybko się zapełniały, często pomijając graczy klubowych.
  • Lojalność gracza : Aby utrzymać zaangażowanie licencjonowanych graczy, niektóre kluby ograniczyły dostęp do turniejów jedynie członkom klubu, zanim ostatecznie udostępniły je innym graczom.
sędzia schroniska padel

Zmiany dokonane

Zgodnie z przewodnikiem po zawodach zaktualizowanym w grudniu 2023 r. FFT upoważnia klub wyłącznie do organizowania się jeden zatwierdzony turniej wewnętrzny w roku sportowym, ograniczone do zdarzenia na poziomie P250.

Przede wszystkim FFT pragnie maksymalnie otworzyć wydarzenia konkursowe. padel wszystkim graczom i tym samym zapobiec temu, aby zatwierdzone turnieje stały się wewnętrznymi turniejami klubowymi.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do Przewodnik po konkursie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.