Ilu licencjobiorców? Ilu praktykujących? Czy to sport uprawiany przez kobiety? Nie odpowiadając dokładnie na wszystkie te pytania, postaramy się w tym artykule zobaczyć trochę wyraźniej.

Padel Pro Show: „Miliony praktyków 2,3 w Hiszpanii”

Na razie nie ma we Francji danych, odkąd FFT (Francuska Federacja Tenisowa) wyzdrowiała, nie ma prawie 1 roku w tym sporcie. Spotkanie za kilka miesięcy, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli jednak spojrzymy na stronę naszego hiszpańskiego sąsiada, zdamy sobie sprawę, że liczby krążące w sieci są czasami bardzo dalekie od rzeczywistości. To nawet policzek, gdy analizujesz padel za pomocą szkła powiększającego.

Po pierwsze, podanie dokładnej figury jest niemożliwe, ponieważ padel to sport głównie „rekreacyjny”. Więc niekoniecznie odnoszą się do liczby licencjobiorców, nawet jeśli ... w 2012, Hiszpańska Federacja Padel posiadała w sumie tylko licencję 39 652 (gdy tenis ma zaskakująco 103 898 w 2012) i tym samym uplasował się na 19e pozycja federacji sportowych w stosunku do liczby licencjobiorców ... Kolejna liczba, która daje nam fep: liczba kobiet zwolnionych wynosi około 1 / 3, znacznie więcej niż średnia krajowa w Hiszpanii równa 20%.

Uwaga! Nie polegajmy tylko na tych liczbach, ponieważ marki Padel, które sprzedają „1,5 do 2 milionów rakiet„Według Frédérica Bertucata (reżysera France Dunlop) mógł nam słusznie powiedzieć, że analizowanie tych liczb jest trudne. To prawda i jest to między innymi pokaz padla „Padel Pro Show” na konferencji w marcu ubiegłego roku postawił stopę na antenie: musi się liczyć, jeśli musimy wziąć pod uwagę liczbę sprzedaży rakiet Padel sprzedawanych w Hiszpanii około 2 300 000 ćwiczących padel, w tym około 900 000, którzy byliby tylko okazjonalnymi praktykami.

The World Padel Tour: „12 Million Practitioners”

Problem, World Padel Tour (WPT), profesjonalny obwód padla, ogłasza jednak miliony 12 praktyków na świecie ... I to właśnie ta liczba jest nadal brana pod uwagę w gazetach, na stronach internetowych, itd. Co więcej, mogliśmy się do tego czasem przyczynić.

Oznaczałoby to, że poza granicami Hiszpanii istnieje około X milionów praktyków 9. Chociaż Argentyna to ogromna pula graczy wiosłowych, ale według wielu graczy padelańskich w Argentynie, „jeśli w Argentynie jest już tylu graczy, co w Hiszpanii, to już koniec świata".

Zaokrąglijmy do milionów graczy 5 między Hiszpanią a Argentyną, integrując wszystkich graczy, w tym zwykłych. 7 brakuje milionów połączeń.

Biorąc pod uwagę wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, osiągnięcie miliona wydaje się mało prawdopodobne, ale ponieważ w naszym badaniu nie ma również wiarygodnych danych i wydaje się, że istnieje wiele opinii na temat pytanie, policzyliśmy 1 milionów graczy w Ameryce Północnej i Południowej.

Jesteśmy w milionach 6. Licząc resztę świata, postanowiliśmy marzyć i wyobrażać sobie, że istnieją inni praktykujący 100 000 między Francją, Włochami, Anglią, Niemcami, Azją, Afryką i Afryką. Oceania.

Całkowita liczba jest z pewnością ważna, ale dla około 6.1 milionów graczy Padel, w tym 80% w Hiszpanii i Argentynie, wciąż jest wiele pracy, aby ten sport stał się bardziej popularny na całym świecie. Frédéric Bertucat, ze swoim długim doświadczeniem w branży padów, ocenia ze swojej strony, że z pewnością jesteśmy poniżej poziomu miliona 5.

Należy jednak pamiętać, że wzrost padel od lat 2 jest zawrotny. W ciągu lat 2 padel znacznie się rozrósł we Francji. Wiele późnych prywatnych inicjatyw 2012 / 2013 stawia padla na właściwej drodze.

Czy Padel to sport narodowy za piłką nożną?

NO. Nie wydaje się, aby tak było w przypadku liczb. Jeśli piłka nożna jest rzeczywiście sportem najczęściej uprawianym w Hiszpanii, padel zająłby 9 pozycję, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Centrum Badań Socjologicznych (CIS) w czerwcu 2014, zdobywając 5.5% głosów. Co gorsza, tylko 1.8% ankietowanych osób nie ćwiczy jeszcze tego sportu, którzy byliby gotowi przetestować np. 48% dla piłki nożnej. Wydaje się, że basen z wiosłami osiągnął skomplikowany próg, który należy przekroczyć, a gdzie indziej jest tak wiele do zrobienia.

Jest to jednak paradoks tego sportu i liczb podanych wcześniej; Wydaje się, że w całej Hiszpanii istnieją sądy Padel (hotele, rezydencje, osiedla itp.). Zatem ponownie, nawet jeśli liczby te są bardziej precyzyjne, stają się sprzeczne z pewną rzeczywistością. Więc co myśleć? Możesz wyrazić swoją opinię.

A co z Francją?

Padel przeżywa niespotykany boom od prawie 2 lat. W czerwcu FFT uzyskało zgodę Ministerstwa Sportu na reprezentowanie padla we Francji. Projekty się mnożą, a padel staje się coraz bardziej modny.

Roland Garros z pewnością będzie początkiem wielu kreacji klubów Padel we Francji i nie tylko.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.