Stadion Roland-Garros gości Greenweez Paris Premier Padel Major 11-17 lipca. Rozwijając się od czasu objęcia kontroli przez Federację w 2014 r., padel obecnie liczy 300 000 praktykujących we Francji. Skoncentruj się na zasadach i słownictwie sportu z silnymi hiszpańskimi akcentami, urodzony w Meksyku w 1969 roku.

Bandeja : rodzaj uderzenia, dosłownie tłumaczone jako powolne, cięte „uderzenie plateau” wykonane na poziomie ramion, które daje piłce niskie i powolne odbicie.

Chiquita : strzał taktyczny, który pozwala odzyskać kontrolę nad wymianą gry poprzez umieszczenie wolnej i niskiej piłki tuż za siatką. Często obserwowany w siatce dla większej agresywności w pozostałej części wymiany.

Kontrapared lub „przeciw-okno”: oznacza cios obronny wymierzony bezpośrednio w okno przez zawodnika tyłem do siatki w celu powrotu piłki do obozu przeciwnika.

Podwójna szyba : używany do oznaczenia kuli, która przed uderzeniem uderza w dwie różne tafle szkła. Może odbijać się najpierw od ściany tylnej, potem bocznej (szyba otwierana podwójna) lub od ściany bocznej, a następnie od ściany tylnej (szyba zamykająca podwójna).

Pala : termin używany czasami do określenia rakiety padel. Istnieją różne kształty rakiet, z których najważniejsze to: okrągły, diamentowy lub łezki.

O czwartej : uderzenie, które odbija się w polu przeciwnika przed wyjściem ponad tylną siatkę i kończy się na wysokości 4 metrów.

O trzy : uderzenie, które odbija się w polu przeciwnika, uderza w tylną szybę lub siatkę, zanim wyjdzie ponad boczne ściany znajdujące się na wysokości 3 metrów.

śledzić : pochodzi od słowa „pista” w języku hiszpańskim, to słowo jest preferowane zamiast „sąd” w celu określenia pola padel.

Vibora : podobnie jak bandeja wspomniane powyżej, jest to rodzaj uderzenia technicznego, ale ma na celu przyspieszenie piłki poprzez nadanie jej efektu ubocznego.

Powołanie od 11 lipca na Stade Roland-Garros podziwiać najlepszych graczy padel planety.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.