Arnaud Di Pasquale w wannie padel teraz. Nowy reżyser Padel FFT będzie miał jeden główny cel: „przyspieszyć rozwój tej nowej dyscypliny".

19 marca spodziewaliśmy się takiej możliwości zobaczeniabyły mistrz tenisa na czele padel francuski, zrobione.

Na konferencji prasowejFFT zamierza bardzo szybko zająć się licencją, którą chce, aby była przeznaczona wyłącznie do tego sportu i do nauczania. padel. Ponadto chce zaoferować Francji wiele międzynarodowych turniejów.

Licencja poświęcona padel

Wiedzieliśmy, że znajduje się w pudełkach zespołu Gillesa Morettona. Moglibyśmy mieć jedną licencję przeznaczoną na padel od początku września 2021 r. W każdym razie idea FFT polega na szybkim przejściu tej części, aby nie widzieć „le padel stopiony w tenisa".

W przypadku FFT utworzenie licencji padel „Jest niezbędny do uznania dyscypliny”.

Kieruj strategią rozwoju padel

Arnaud Di Pasquale jest fanem padel od kilku lat i znajdziemy go na czele strategii padel dla FFT pod kierownictwem nowego dyrektora generalnego FFT, Amélie Oudéa-Castéra.

Szkolenie w centrum polityki FFT

Rozwój szkolenia i edukacji padel. Ta część będzie jednak mogła polegać na ciężkiej pracy wykonanej przez FFT w ostatnich latach. Temat ten był skomplikowany do ustalenia z przyczyn administracyjnych z Ministerstwem Sportu, ale szkolenie padel stało się rzeczywistością w tym roku wraz z utworzeniem Profesjonalny tytuł.

Poza szkoleniem FFT chce pracować nad swoimi osiągnięciami i dostosowywać je do padel"szczególnie do fizycznego i psychicznego przygotowania sportowców".

Arnaud Di Pasquale i FIP

Francja chce zostać „prawdziwy lider na arenie międzynarodowej„. W tym celu zamierza współpracować z Międzynarodową Federacją Padel i oferujemy międzynarodowe turnieje.

W przypadku COVID klubom trudno jest organizować międzynarodowe etapy padel. Jakie zasady wprowadzi FFT, aby pomóc im w organizacji dużych międzynarodowych konkursów? Wkrótce moglibyśmy dowiedzieć się więcej.

arnaud di pasquale world padel tour

Arnaud Di Pascuale: wspaniały profesjonalista

Arnaud Di Pasquale ma 42 lata i duże doświadczenie w świecie tenisa:

  • W 1999: zwycięzca ATP Palermo
  • W 2000: brązowy medalista w grze pojedynczej na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney
  • W 2000 roku: 39e ranking światowy (najlepszy ranking)
  • W 2010: odpowiedzialny za mężczyzn wysokiego szczebla w DTN FFT
  •  2013 do 2017: Krajowy Dyrektor Techniczny

Le padel gotowy, aby zajść bardzo daleko

FFT ogłasza rekordowe liczby.

Rzeczywiście, szacuje, że pozyskaliśmy prawie 10.000 XNUMX nowych praktykujących. padel w porównaniu do 2020. Ponadto, nadal według FFT, byłoby ich około 110 000 praktykujących we Francji, z których 11 000 jest sklasyfikowanych z „838 tras we Francji na 365 klubów” !

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.