Trzęsienie ziemi w Hiszpanii: Padel przewyższa tenis liczba licencjobiorców. 2019 pozostanie na zawsze rok historyczny pod względem liczby i rozwoju padla.

Padel nigdy nie objął prowadzenia w walce z tenisem. Jak sobie wyobrazić, że sport taki jak tenis, tak zakorzeniony w Hiszpanii, może pewnego dnia zostać poprzedzony przez kuzyna padla.

Padel zaczyna się bardzo DALEKO

A zwłaszcza, gdy wiemy, że jeszcze w 2000 roku padel liczył się tylko 6 123 licencjobiorców w Hiszpanii.

Jednak liczba licencjobiorców rzeczywiście przeszła przed tenisem. I wiemy, że liczba graczy w padla stała się w Hiszpanii prawdziwą instytucją, która rzuciła wyzwanie królewskiemu sportowi: FOOT.

Jeśli nadal bardzo trudno jest obliczyć liczbę graczy padla w Hiszpanii, zwykle mówi się o liczbie około 2,5 miliona graczy. Niemniej jednak Padel przeżył w ostatnich latach przełom: widzimy zamykanie klubów.

"Osiągnęliśmy próg praktyków w Hiszpanii, którego przekroczenie wydaje się trudne„Wyjaśnił nam ponownie w 2019 roku dyrektor Padel Babolat, Frédéric Bertucat.

Marki uderzyły w sedno

Rozwój Padla będzie zależał od jego eksportu i międzynarodowego rozwoju. Marki uderzyły w sedno, bo tak właśnie się dzieje. Pasja do padla porusza wszystkie kontynenty. Francja też nie jest wyjątkiem.

Może się wydawać, że to niewiele, ale padel osiągnął poprzeczkę 75000 XNUMX licencjobiorców gdy tenis nadal spada, liczba licencjobiorców zbliża się niebezpiecznie do poprzeczki 70.000 XNUMX licencjobiorców.

Aby zilustrować te słowa i zrozumieć niesamowity rozwój padla, należy zauważyć, że tenis wciąż miał w 2013 r. dwukrotnie więcej licencjobiorców niż padel...

W ciągu zaledwie sześciu lat padel wyprzedził tenis.

„Hiszpańska Federacja Padel (FEP)” i „Real Federacion Española de tennis (RFET)” umożliwiły nam dokonanie tego porównania, które w ten sposób podkreśla ewolucję tenisa i padla pod względem liczby licencjobiorców.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.