Fiona Ligi i Charlotte Soubrié dotarł do ostatniej czwórki FIP Rise Diputacion de Malaga, który odbył się w zeszłym tygodniu w Marbelli. Wiele do powiedzenia na temat tych zawodów mają Francuzi, którzy odnieśli trzy zwycięstwa w trzech setach, zanim przegrali w półfinale.

Specjalne warunki

„Przez pierwsze trzy mecze na skraju pola nie było żadnego sędziego, musieliśmy sędziować sami, co nie było łatwe, gdy przeciwnicy próbowali kraść punkty w ważnych momentach, ale potrafiliśmy się narzucić i pokonaliśmy te przeszkody w trzy zestawy.

Było bardzo gorąco i wiał silny wiatr, warunki nie były łatwe i szczerze mówiąc, bardzo dobrze się zaadaptowaliśmy i wiedzieliśmy, jak zastosować odpowiednią strategię.

Bardzo dobrze dogadujemy się z „Sousou”, więc nie mieliśmy żadnych problemów z komunikacją, mieliśmy świetny turniej, przyjaciele i moja ukochana przyjechali z nami na wycieczkę, aby nas zachęcić, wszystkie składniki były gotowe, aby zajść tak daleko, jak to możliwe!”

„Niebezpieczny” przeciwnik

„W półfinale potrzebowaliśmy trochę czasu, aby wejść w mecz, szczególnie w pierwszym secie, byliśmy na dieslu (śmiech). Sousou znała jedną z zawodniczek, która spotkała ją w Burrianie, wiedzieliśmy, że jest niebezpieczna w tym sensie, że kradnie punkty w ważnych momentach... I nie zawiodło!

Sędzia był obecny, ale nie odgwizdał fauli. Kiedy zawodniczka dotknęła piłki swoją koszulką, musieliśmy to sami powiedzieć, brak fair play z jej strony...

Ale o godzinie 5 – 5, kiedy możemy wrócić i wyjść na prowadzenie, zawodnik drużyny przeciwnej ogłasza pierwszy serwis, który oboje postrzegamy jako dobry, podobnie jak ludzie na trybunach… Sędzia, nie widząc niczego, postanawia zgodzić się z przeciwnikami, zamiast oddawać dwie piłki i ostatecznie przegrywamy mecz.

Takie decyzje sędziów są niesprawiedliwe: wiedzieliśmy, że w każdym meczu będą próbowali ukraść nam punkty, ale na takim poziomie to absurd. Byliśmy naprawdę zaskoczeni tego typu zachowaniem…”

Wynik pozytywny

„Mimo to dobrze się bawiliśmy, daliśmy z siebie wszystko i nie poddaliśmy się, kilkukrotnie oszczędzając punkty meczowe, zanotowaliśmy wspaniałe występy, było po prostu niesamowicie! To była prawdziwa przyjemność na boisku i poza nim. Wrócimy, aby się zemścić, podobnie jak nasi kibice!”

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tego wyniku!”

Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.