Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central).  Liga Val d'Oise podlega kontroli. 

 dziewczyny Valdoise

1 / Ścieżka fitness

Sabrina RIOJA (SR): Gram w tenisa od 7 roku życia w TC Auversois w Val d'Oise i do 12 roku życia w strukturach ligowych, od tego czasu nadal gram. dla zabawy w dziale.

Monica BLANKSON-HEMANS (MBH): Grałam w tenisa od 4 do 11 lat w klubie tenisowym Vauréal, potem od 12 do teraz (24 lata) w klubie tenisowym Jouy le Moutier.

Absolwent Państwowy w 2012 roku. Kontynuuję kurs zawodowy zdając dyplom ukończenia studiów wyższych.

2 / Odkrycie Padela

SR: Pochodzę z Hiszpanii, niejasno znałem ten sport, ale właściwie ćwiczyłem od czasu budowy boiska w (TC Auversois) w październiku 2011.

Członkowie urzędu, w którym byłem wówczas częścią, szukali nowej przyjaznej aktywności odpowiedniej dla wszystkich i uzupełniającej tenis.

MBH: Odkryłem padel z przyjaciółmi z mojej promocji DES w kwietniu 2015 r., Natychmiast podłączyłem się.

3 / Doświadczenie i cele

SR: Moje doświadczenie jest ograniczone, gram tylko raz lub dwa razy w tygodniu, „lokalnie” i wyłącznie dla przyjemności. Jest to dla mnie sport uzupełniający do tenisa, zwłaszcza ze względu na wizję gry, umiejscowienie w locie itp.

Jest to szczególnie najlepszy sposób na znalezienie moich partnerów na dobre chwile relaksu. Pracuję w lidze regionalnej i chcemy promować ten nowy sport w dziale.

Chcemy, aby kluby zatrzymały swoich członków dzięki tej uzupełniającej ofercie, aby padel docierał do dużej publiczności i przyciągał nowych licencjobiorców, którzy niekoniecznie ćwiczą tenisa.

Mam nadzieję, że w przyszłości poprawię się w tej dyscyplinie, a może wezmę udział w niektórych konkursach, zawsze szukając przyjemności z gry i sympatii.

MBH: Ograniczone doświadczenie w padel, bo dopiero w kwietniu 2015 zacząłem grać. Na razie gram padel raz w tygodniu w TC Auversois.

Jak każdy gracz, moim celem jest doskonalenie się i uczestnictwo w niektórych konkursach.

4 / Który klub?

SR i MBH: klub tenisowy Auversois.

5 / Twój partner?

SR i MBH: Obaj szukają partnera do gry w kwalifikacjach do mistrzostw Francji w Val d'Oise, gramy razem od maja 2015 roku. Znaliśmy się już wcześniej dzięki naszym zawodom i powiedzieliśmy sobie „dlaczego nie! ”. Jest to przede wszystkim kwestia uczuć.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

SR i MBH: Zagraliśmy tylko w jedną grę, ostatnią! Niestety panie nie odpowiedziały na wezwanie podczas kwalifikacji. Zakwalifikowaliśmy się przeciwko moim przyjaciołom padelists z Auvers. Klub był dobrze reprezentowany! Atmosfera była. Przyjęcie znakomitego klubu, który właśnie przerobił swój parkiet. Podziękowania dla Francka za zdjęcia i wideo z meczu

7 / Ambicje i prognozy na finały

SR i MBH: Mamy wielką nadzieję, że uda nam się przejechać 1 okrążenie, przysporzyć problemów parom „pro”, zadowolić przede wszystkim siebie i odkryć nowe doznania ” padel Aby ulepszyć naszą grę z najlepszymi parami. W Val d'Oise kluby stopniowo się wyposażają, mam nadzieję, że każdy klub może zorganizować swój turniej.

Nie znam innych wykwalifikowanych graczy, ale rozumiem, że drużyny na południu Francji były dalekie od nowicjuszy, wręcz przeciwnie.

8 / Wiadomość dla przeciwników

SR: Z przyjemnością ich spotykam, aby zmierzyć się z parami, które mają zawód, aby naprawdę odkryć konkurencję z nimi.

MBH: Do zobaczenia wkrótce na dobry moment!

chłopcy z Valdoise

1 / Ścieżka fitness

Morgan MANNARINO (MM): Byłem półprofesjonalnym tenisistą z francuskim rankingiem -30. Od kilku lat trenuję też tenis plażowy i na Mistrzostwach Francji 6 zająłem 2015 miejsce.

Jérémie CAMPOS (JC): Rzuciłem tenis 2 lata temu po serii kontuzji. Zacząłem grać padel, bieganie w terenie i znowu zagraj w golfa. Mój najlepszy ranking tenisowy to 3/6.

2 / Odkrycie Padela

MM: Odkryłem padel z moim bratem Jeremy Ritzem i innym przyjacielem na wakacjach w klubie tenisowym Lacanau (wyposażonym w 3 ścieżki Padel)

JC: Z pewnym Jérémy Ritzem 4 lata temu, dzięki temu, że o tym usłyszałem, załamałem się i spróbowałem.

3 / Doświadczenie i cele

MM: Sportowo pozostaję tenisistą obecnie sklasyfikowanym jako -2/6. Oprócz kilku gier z przyjaciółmi podczas wakacji gram w padla raz lub dwa razy w miesiącu w Paryżu. Postęp jest trudny z powodu braku regularnych gier. W dłuższej perspektywie chciałbym zostać mistrzem Francji i uczestniczyć w świecie padel.

JC: Gram niewiele, raz w miesiącu od tego roku i wcześniej, raz na 1 miesiące. Z powodu braku infrastruktury i przeciwników trudno jest grać regularnie w regionie paryskim.

W przyszłości idealnym rozwiązaniem byłoby granie co najmniej 2 razy w tygodniu, awansowanie i udział w niektórych turniejach w Hiszpanii tej zimy.

4 / Który klub?

MM i JC: Graliśmy w Plessis Bouchard, następnie w Sannois i ponownie w Plessis Bouchard.

5 / Twój partner?

MM: Znamy się od najmłodszych lat, łączy nas silna przyjaźń, wspólne wakacje i wieczory. Wspólna gra na padlu okazała się naturalna.

JC: Wybrałem to, ponieważ jest to przede wszystkim jeden z moich najlepszych przyjaciół, znamy się od ponad 20 lat, ale przede wszystkim dlatego, że jest najlepszy, co za przebój!

Innym powodem jest to, że nasi stali partnerzy nie grają w tej samej lidze co my:

Słynny Ritzou dla Morgana i (tropiciela) Raphaëla Jannela padel> dla mnie.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

(JC): Nie było doświadczonych drużyn, a poziom nie był zbyt wysoki, jednak świetnie się bawiliśmy z nowymi graczami z padel ligi. Mamy oczywiście nadzieję, że poziom nowicjuszy wzrośnie, aby móc zmierzyć się z nimi w innych turniejach.

7 / Ambicje i prognozy na finały

(MM): Dla mnie ulubione to Lazurowe Wybrzeże (nasi przyjaciele), a następnie Midi-Pyrénées i Prowansja. Chcielibyśmy znaleźć się w pierwszej trójce drużyn.

(JC): Miej regularny poziom gry, zajmij jak najwięcej w tym stole i dlaczego nie wejść na podium! Wiemy, że kilka drużyn jest dobrze przygotowanych. Para Robin i Jérémy jest dla mnie najsilniejsza.

8 / Wiadomość dla przeciwników

MM: Wykorzystajmy te mistrzostwa Francji 2015, aby to zilustrować, prawdopodobnie będzie coraz trudniej…

JC: Nie rób zbyt wielu, to doprowadza mnie do szaleństwa…

Liga Valdoise

Christophe CHAVEROCHE - Doradca ds. Rozwoju

1 / Liga ligowa

Zorganizowane w klubie Plessis Bouchard z udziałem par żeńskich 4 i par męskich 10, 3 bardzo towarzyskie dni.

2 / Pozycjonowanie ligi

Czas wolny i konkurencja

3 / Pomoce, działania i planowane wydarzenia

Oferujemy klubom nasze wsparcie, aby pomóc im zbliżyć się do ratusza w celu budowy nowych torów, a tym samym zapewnić promocję i rozwój padla.

Turnieje organizowane są również w klubach z kortami PADEL

Jest sekcja poświęcona padel na stronie ligi: http://www.ligue.fft.fr/val-d-oise

4 / Z kim się skontaktować?

Zespół programistów (pracownicy i wybrani urzędnicy)

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.