Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central). Liga Val d'Oise jest oblężona.

dziewczyny Valdoise

1 / Ścieżka fitness

Sabrina RIOJA (SR): Ćwiczę tenis od wieku 7 w TC Auversois w Val d'Oise i do wieku 12 w strukturach ligi, od tego czasu gram dla przyjemności w dziale.

Monica BLANKSON-HEMANS (MBH): Grałem w tenisa 4 11 lat w klubie tenisowym Vauréal, następnie moje 12 lata do chwili obecnej (24 lata) w klubie tenisowym Jouy le Moutier.

Absolwent stanu w 2012 Kontynuuję kurs zawodowy, zdając mój Dyplom Wyższego Stanu.

2 / Odkrycie Padela

SR: Pochodzę z Hiszpanii, niejasno znałem ten sport, ale właściwie ćwiczyłem od czasu budowy boiska w (TC Auversois) w październiku 2011.

Członkowie urzędu, w którym byłem wówczas częścią, szukali nowej przyjaznej aktywności odpowiedniej dla wszystkich i uzupełniającej tenis.

MBH: Odkryłem padel z przyjaciółmi z mojej promocji DES w kwietniu 2015, natychmiast się podłączyłem.

3 / Doświadczenie i cele

SR: Moje doświadczenie jest ograniczone, grając tylko 1 2 razy w tygodniu, w „lokalnym” i czystym wypoczynku. Jest to dla mnie sport uzupełniający do tenisa, szczególnie jeśli chodzi o wizję gry, miejsce w locie itp.

Jest to szczególnie najlepszy sposób na znalezienie moich partnerów na dobre chwile relaksu. Pracuję w lidze regionalnej i chcemy promować ten nowy sport w dziale.

Chcemy, aby kluby zatrzymały swoich członków dzięki tej uzupełniającej ofercie, aby padel docierał do dużej publiczności i przyciągał nowych licencjobiorców, którzy niekoniecznie ćwiczą tenisa.

Mam nadzieję, że w przyszłości poprawię się w tej dyscyplinie, a może wezmę udział w niektórych konkursach, zawsze szukając przyjemności z gry i sympatii.

MBH: Ograniczone doświadczenie w padlu, ponieważ zacząłem grać dopiero w kwietniu 2015. Obecnie gram w padla raz w tygodniu, TC Auversois.

Jak każdy gracz, moim celem jest doskonalenie się i uczestnictwo w niektórych konkursach.

4 / Który klub?

SR i MBH: klub tenisowy Auversois.

5 / Twój partner?

SR i MBH: Obaj szukają partnera do gry w kwalifikacjach na mistrzostwach Francji w Val d'Oise, gramy razem od maja 2015,. Znaliśmy się wcześniej z naszymi zawodami i powiedziano nam „dlaczego nie! ”. To przede wszystkim kwestia czucia.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

SR i MBH: Zagraliśmy tylko w jedną grę - finałową! Panie nie odpowiedziały niestety na telefon podczas kwalifikacji. Zakwalifikowaliśmy się przeciwko mojemu przyjacielowi Padelistes Auversoises. Klub był dobrze reprezentowany! Atmosfera była na spotkaniu. Odbiór znakomitego klubu, ten ostatni właśnie przerobił swój bieg. Dzięki Franck za zdjęcia i wideo z meczu

7 / Ambicje i prognozy na finały

SR i MBH: Naprawdę mamy nadzieję spędzić trasę 1, spowodować pewne problemy z parami „pro”, najpierw nas prosimy i odkryj nowe wrażenia „padel”, aby ulepszyć naszą grę w stosunku do najlepszych par. W Val d'Oise kluby są stopniowo wyposażane, mam nadzieję, że każdy klub może zorganizować swój turniej.

Nie znam innych wykwalifikowanych graczy, ale rozumiem, że drużyny na południu Francji były dalekie od nowicjuszy, wręcz przeciwnie.

8 / Wiadomość dla przeciwników

SR: Z przyjemnością ich spotykam, aby zmierzyć się z parami, które mają zawód, aby naprawdę odkryć konkurencję z nimi.

MBH: Do zobaczenia wkrótce na dobry moment!

chłopcy z Valdoise

1 / Ścieżka fitness

Morgan MANNARINO (MM): Byłem półprofesjonalnym tenisistą z francuskim rankingiem -30. Od kilku lat trenuję tenis plażowy i ukończyłem 6ème mistrzostw Francji 2015.

Jérémie CAMPOS (JC): Przestałem grać w tenisa 2 wiele lat temu po serii kontuzji. Zacząłem grać w wiosło, szlak i grałem w golfa. Mój najlepszy ranking tenisa to 3 / 6.

2 / Odkrycie Padela

MM: Odkryłem padel z moim bratem Jeremy Ritzem i innym przyjacielem na wakacjach w klubie tenisowym Lacanau (wyposażonym w ścieżki 3 Padel)

JC: Z niektórymi Jérémy Ritz 4 lat temu, słysząc o tym, załamałem się i spróbowałem.

3 / Doświadczenie i cele

MM: Sportowo nadal jestem tenisistą w rankingu - 2 / 6. Oprócz kilku imprez z przyjaciółmi podczas wakacji gram w padla raz lub dwa razy w miesiącu w Paryżu. Postęp jest trudny z powodu braku regularnych przyjęć. W dłuższej perspektywie chciałbym zostać mistrzem Francji i uczestniczyć w światach Padel.

JC: Gram niewiele, 1 razy w miesiącu od tego roku, a wcześniej, 1 razy co 3 miesięcy. Z powodu braku infrastruktury i przeciwników trudno jest grać regularnie w regionie paryskim.

W przyszłości idealnym rozwiązaniem byłoby granie co najmniej 2 razy w tygodniu, awansowanie i udział w niektórych turniejach w Hiszpanii tej zimy.

4 / Który klub?

MM i JC: Graliśmy w Plessis Bouchard, następnie w Sannois i ponownie w Plessis Bouchard.

5 / Twój partner?

MM: Znamy się od najmłodszych lat, łączy nas silna przyjaźń, wspólne wakacje i wieczory. Wspólna gra na padlu okazała się naturalna.

JC: Wybrałem to, ponieważ jest to jeden z moich najlepszych przyjaciół, znamy się od ponad lat 20, ale także, a zwłaszcza dlatego, że jest najlepszy, co za przebój!

Innym powodem jest to, że nasi zwykli partnerzy nie ewoluują w tej samej lidze, co my:

Słynny Ritzou dla Morgana i (tropiciel) Raphael Jannel <najpiękniejsza ręka Padla w Europie> dla mnie.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

(JC): Nie było doświadczonych drużyn, a poziom nie był zbyt wysoki, ale świetnie się bawiliśmy z nowymi graczami padel z ligi. Mamy oczywiście nadzieję, że liczba nowych graczy wzrośnie, aby móc stawić im czoła w innych turniejach.

7 / Ambicje i prognozy na finały

(MM): Dla mnie faworytem jest Lazurowe Wybrzeże (przyjaciele do nas), a następnie Midi-Pireneje i Prowansja. Chcielibyśmy skończyć w najlepszych zespołach 3.

(JC): Miej poziom regularnej gry, idź tak daleko, jak to możliwe w tej tabeli i dlaczego nie dostać się na podium! Wiemy, że kilka zespołów jest dobrze przygotowanych. Para Robin i Jeremy jest dla mnie najsilniejsza.

8 / Wiadomość dla przeciwników

MM: Wykorzystajmy te mistrzostwa Francji 2015, aby zilustrować, że może to być coraz trudniejsze ...

JC: Nie rób zbyt wiele, doprowadza mnie to do szału ...

Liga Valdoise

Christophe CHAVEROCHE - Doradca ds. Rozwoju

1 / Liga ligowa

Zorganizowane w klubie Plessis Bouchard z udziałem par żeńskich 4 i par męskich 10, 3 bardzo towarzyskie dni.

2 / Pozycjonowanie ligi

Czas wolny i konkurencja

3 / Pomoce, działania i planowane wydarzenia

Oferujemy klubom nasze wsparcie, aby pomóc im zbliżyć się do ratusza w celu budowy nowych torów, a tym samym zapewnić promocję i rozwój padla.

Turnieje organizowane są również w klubach z kortami PADEL

Na stronie ligi jest sekcja poświęcona Padelowi: http://www.ligue.fft.fr/val-d-oise

4 / Z kim się skontaktować?

Zespół programistów (pracownicy i wybrani urzędnicy)

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.