6 miesięcy przed pierwszym międzynarodowym turniejem padel na Mauritiusie, FIP GWIAZDA MAURITIUS 2024, Fabien Conjat, fan padel i podróżnik, przedstawia nam swój punkt widzenia na rozwój padel na Mauritiusie.

Miasto Padel : 1800 członków w 3 klubach

„Północna część wyspy widziała padel rozwijać się przed południem, dzięki większej gęstości zaludnienia. Południe wyspy zaczyna mieć dobre zaopatrzenie w okolicach Tamarin.

Grupa Urban Padel otworzyła dwa centra w Gros Cailloux i Rivière Noire, oferujące 2 i 4 stoki w niebiańskich warunkach, jak to często bywa w tej destynacji.

Udało mi się rozegrać kilka meczów z lokalnymi zawodnikami dzięki Stéphane’owi, trenerowi drużyny Gros Cailloux, i radzę wszystkim szczęśliwym urlopowiczom przechodzącym przez ten zakątek Oceanu Indyjskiego, aby nawiązali kontakt i skorzystali z tego „doświadczenia”.

Franczyza liczy około 1800 członków w 3 lokalizacjach.

Inne warunki niż we Francji kontynentalnej

„Mam wrażenie, że stoki są bardziej „miękkie” niż w Europie, na pewno ze względu na wilgotność otoczenia. Piłka ma mniejszą wysokość odbicia. W zależności od miesiąca gra między 11:18 a XNUMX:XNUMX jest wyzwaniem, biorąc pod uwagę warunki, ale przede wszystkim wybierz się i spróbuj, jeśli jesteś w tych obszarach. Przygotuj także chwyt i piłki, bo jedno i drugie cierpi w takich warunkach.

Nawet bez samochodu taksówki mogą ci pomóc, a ja miałem nawet szczęście, że Stéphane był na jednej wycieczce, ponieważ był w drodze do mojego hotelu.

Nie posunę się tak daleko, aby wybrać hotel według klubu, ale nie daleko.

Albion Club Med i kilka Airbnbs znajdują się w pobliżu Gros Cailloux, które również korzysta z centrum rekreacyjnego z holowaną deską wakeboardową…

Oferta hotelu jest większa po stronie Tamarin i Flic en Flac, zapewniając dostęp do 4 terenów miejskich Padel oraz centrum Riverland franczyzy RM.

Idealnie byłoby, gdyby samochód umożliwiał poruszanie się po różnych torach na wyspie, na przykład grę we wspaniałym Club de la Isla Padel, obok ogrodu botanicznego Pamplemousse – obie rzeczy do zrobienia.”

Fabiana Conjata

Fan padel i wędrowny podróżnik, przedstawiam ci mój punkt widzenia na stronach internetowych padel na całym świecie. Miłej podróży !