Juani Mieres i Pablo Lima w końcu udało się przełamać tę całkowicie niewiarygodną serię światowych liczb 1.

Juan Martín Díaz i Fernando Belasteguin zostali pokonani w finale Castellon Open w czterech setach (2 / 6, 6 / 3, 6 / 3 i 6 / 3). Padel Princes w końcu zdobywają swój pierwszy tytuł sezonu przeciwko niepokonanej parze od czasów 19. To znaczy

Trzeba też było czekać miesiące 13, aby dwie liczby na świecie przewodziły królom padel w takim wydarzeniu i wygrały je.

Zaczęło się jednak, że Padel Princes stracili pierwszy zestaw 6 / 3. Ten początek gry przypomniał nam o wielu porażkach Mieresa i Limy przeciwko Diasowi i Belie.

Ale mecz przybrał nieoczekiwany obrót, gdy Mieres i Lima zdołali poprowadzić 3-0, a następnie 5-1 w drugim secie, kiedy wydawało się, że zostali dotknięci utratą pierwszego seta. Po tym, jak w końcu złamali światowe numery 1, musieli zrezygnować z drugiego zestawu.

Ten mecz był wyjątkowy, ponieważ poziom gry był raczej niski, z wieloma błędami popełnianymi przez finalistów. W tej grze najlepiej wypadły dwie liczby światowe dzięki zestawowi 3e dzięki przerwie w dziewiątej grze. Lima-Mieres była na ratunek!

Zestaw 4e wyglądał więc jak zestaw 3e. Bela i Dias wyglądali na zmęczonych. Zmęczenie to zostało zilustrowane niezwykłymi błędami. Świat numer dwa mógł zostać zdekoncentrowany. Nie zrobili tego, wygrywając nową przerwę w finale ostatniego seta.

Po setach 3 zawartych przez 3 6 / 3, Mieres i Lima mogli odetchnąć i cieszyć się tym długo oczekiwanym trofeum po niezliczonych porażkach na tym etapie rywalizacji z ich historycznymi wrogami.

Kolejny etap odbędzie się w Maladze!

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.