Juani Mieres i Pablo Lima w końcu zdołali przełamać tę niesamowitą passę światowych numerów 1.

Juan Martín Díaz i Fernando Belasteguin zostali pokonani w finale Castellon Open w czterech setach (2/6, 6/3, 6/3 i 6/3). Książęta padel w końcu sięgnij po swój pierwszy tytuł w sezonie przeciwko niepokonanej parze w 19 meczach. To jest do powiedzenia.

13 miesięcy zajęło również zobaczenie drugiego świata na świecie, który zwyciężył nad królami padel w takim teście i wygraj.

Jednak wszystko zaczęło się dla mnie dobrze dla książąt padel przegrywając pierwszego seta 6/3. Początek meczu przypomniał nam o wielu porażkach Mieres i Lima z Diasem i Belą.

Ale mecz przybrał nieoczekiwany obrót, gdy Mieres i Lima zdołali poprowadzić 3-0, a następnie 5-1 w drugim secie, kiedy wydawało się, że zostali dotknięci utratą pierwszego seta. Po tym, jak w końcu złamali światowe numery 1, musieli zrezygnować z drugiego zestawu.

Ten mecz był wyjątkowy, ponieważ poziom gry był raczej niski, z wieloma błędami popełnianymi przez finalistów. W tej grze najlepiej wypadły dwie liczby światowe dzięki zestawowi 3e dzięki przerwie w dziewiątej grze. Lima-Mieres była na ratunek!

Zestaw 4e wyglądał więc jak zestaw 3e. Bela i Dias wyglądali na zmęczonych. Zmęczenie to zostało zilustrowane niezwykłymi błędami. Świat numer dwa mógł zostać zdekoncentrowany. Nie zrobili tego, wygrywając nową przerwę w finale ostatniego seta.

Po setach 3 zawartych przez 3 6 / 3, Mieres i Lima mogli odetchnąć i cieszyć się tym długo oczekiwanym trofeum po niezliczonych porażkach na tym etapie rywalizacji z ich historycznymi wrogami.