Line Meites analizuje urządzenia chłodnicze (nigdy)

Prawdopodobnie słyszałeś to wyrażenie całkowicie " padelistny ”! Co ona dokładnie ma na myśli? Jak ustawić dobrą ostrość lodówka ? Jak znaleźć paradę, gdy cierpisz na mróz?

Oto, co postaramy się zobaczyć w tej nowej kolumnie.

Co oznacza lodówka (lub „nigdy” po hiszpańsku)?

Jeśli grasz z partnerem, który jest silniejszy lub słabszy od ciebie, przeciwnicy prawdopodobnie, aby łatwiej wygrać, pozbawią jednego z dwóch graczy tworzących twoją drużynę piłek.

Wyobraź sobie, że jesteś o wiele silniejszy od swojego partnera (już dobrze zrobiony). Po kilku punktach zdajesz sobie sprawę, że jedyne bile, które trafiasz, są po wznowieniu serwu lub gdy sam zaserwowałeś!

 

Przechodzisz przez włożenie do lodówki… i przeziębisz się! Mecz może być dla ciebie długi i trudny, ale także dla twojego partnera, który jest pod presją podczas zdobywania punktów.

Co zrobić w takim przypadku ?

Istnieje kilka rozwiązań, zapewniamy! Weźmy powyższy przykład, w którym zostałeś włożony do lodówki. Twoją pierwszą rolą będzie wspieranie partnera moralnie/mentalnie: rozmawiaj z nim podczas punktów, aby jak najszybciej poprowadzić go do rozmieszczenia przeciwników. To uspokoi i pomoże twojemu partnerowi wybrać, jak i gdzie grać w piłki.

Rozmawiaj z nim, słuchaj go, wspieraj go w chwilach przestoju, np. przy zmianie stron. Następnie musisz spróbować zająć więcej miejsca na ziemi. Jeśli jesteś na przykład po prawej, musisz przyjść i pomóc swojemu partnerowi pośrodku. Od Ciebie zależy, czy ruszysz więcej, aby zdobyć więcej piłek, nawet jeśli na początku niekoniecznie są one dla Ciebie.

Jest to jeszcze łatwiejsze i bardziej logiczne, jeśli grasz na lewo lub jeśli jesteś leworęczny (a zatem grasz na prawej).


Ponadto musimy cały czas starać się być aktywni, aby nie być zaskoczonym, gdy piłka nas uderzy. A w tym przypadku nie chcąc być superbohaterem-zbawicielem i za wszelką cenę od razu liczyć się z tym… ciężko, ciężko!

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie tej samej taktyki po twojej stronie: to znaczy poproś partnera, aby spróbował grać tylko na jednym z twoich dwóch przeciwników, aby zmusić tego siłą, aby zmienić strategię. Najbardziej logiczne jest, aby twój partner grał równolegle. Będzie więcej szans, że piłka powróci na przekątną, a więc na ciebie.

Nieco bardziej ekstremalnym rozwiązaniem będzie poproszenie najbardziej pożądanego gracza o jak najszybsze wejście do siatki (a czasem nawet po powrocie), aby zmusić drużynę przeciwną do gry na silniejszym zawodniku, który zostanie z tyłu topi się, a następnie podnosi się, gdy punkt na to pozwala.

Wreszcie masz rozwiązanie, aby wymienić swoje przekątne tak szybko, jak to możliwe: na początku następnego zestawu, na zwroty; w trakcie punktu, np. po lobu świecy; kiedy twoja drużyna serwuje (typ tenisowy)...

Jak stworzyć efektywne miejsce do przechowywania lodówki?

Zauważyłeś, że jeden z dwóch graczy naprzeciwko jest znacznie silniejszy od drugiego. Postanawiasz więc pozbawić go kul.

Jakie są dostępne opcje, aby skonfigurować dobrą zamrażarkę? W jakie pułapki powinniśmy unikać wpadania?

Przede wszystkim musisz unikać sytuacji, w których taka taktyka destabilizuje twoją grę lub sprawia, że ​​„grasz źle”. Musisz zatem dobrze komunikować się ze swoim partnerem, aby wyraźnie uzgodnić taktykę w poniższych punktach. Na przykład zagraj 80% piłek na gracza po prawej.

Dla mnie szczególnie ważne jest szukanie słabszego zawodnika, gdy odebrana piłka pozwala nam wygodnie wybrać strefę do gry.

 

Oznacza to, że nie wszystkie kulki można zagrać na zdefiniowanego gracza. Rzeczywiście, zdarzają się sytuacje, w których gra równoległa lub ukośna byłaby błędem taktycznym.

Uważaj, aby dostrzec te momenty i przede wszystkim staraj się grać prosto i uczciwie! Zaoszczędzi ci to wielu bezpośrednich i nieuzasadnionych błędów.

Musisz wtedy uważać, aby taktyka wkładania do lodówki była skuteczna. Dzięki uderzeniu tak wielu piłek, twój przeciwnik może się dostosować i zacząć sprawiać ci coraz więcej problemów.

 

I odwrotnie, jeśli „nevera” jest skuteczne, kontynuuj! Zdarza się, że nieświadomie, po wygraniu kilku partii lub seta, zmieniamy zwycięską strategię… bądź jasny!

Na koniec nie wahaj się grać kulami ataku w kierunku najsilniejszego gracza. Będzie tym bardziej sfrustrowany, że jedyne piłki, które do niego przychodzą, są bardzo trudne do opanowania! Potrafi szybko eksplodować psychicznie…

Chciałbym zakończyć tę rubrykę małym przesłaniem dla wielu graczy: dla mnie logiczne i zrozumiałe jest umieszczenie ustawienia w lodówce, gdy bierzesz udział w zawodach: celem jest wygranie mecz… Ale to jest dużo mniej zrozumiałe podczas meczów towarzyskich. Osobiście każdą grę wykorzystuję do dążenia do postępu, rozwijania swojej gry.Nie widzę sensu unikania dobrego przeciwnika…który sprawi, że będę robił postępy podkreślając moje granice i będzie zmuszał mnie do szukania nowych rozwiązań !

¡ Que disfruten! 

Publié par
Line Meites