Po wyborze na szefa Francuskiej Federacji Tenisowej, gdzie pokonał Bernarda Giudicellego, mianowany został Gilles Moretton Lionel Ollinger wiceprezes odpowiedzialny za ważne wydarzenia.

Oczekiwany termin spotkania

Był jednym z pierwszych zwolenników Gillesa Morettona: Lionel Ollinger właśnie dołączył do komitet wykonawczy FFT jako wiceprzewodniczący. Ogłoszenie, które nie jest zatem zaskakujące. Zostanie nim Le Lorrain, prezydent regionu Grand Est odpowiedzialny za ważne wydarzenia, stanowisko stworzone przez nowego prezydenta wybranego 13 lutego. Pozycja jest duża, ponieważ Mosellan będzie w centrum organizacji Roland-Garros, Rolex Paris Masters i Igrzyska Olimpijskie 2024. Zakres prac jest olbrzymi, ponieważ dzięki licencjom jest to sektor kluczowy pod względem dochodów, w szczególności poprzez zawieranie umów partnerskich.

Lionel Ollinger PADEL

Dobra wiadomość dla padel ?

Czy obecność Lionela Ollingera może oznaczać bodziec dla Praktyka padel we Francji. Metz miał być gospodarzem sceny FFT Padel Wycieczka (zorganizowane przez agencję zewnętrzną, ale zlecone przez federację) na Place de la République przed odwołaniem z powodu zamknięcia. W maju 2020 roku powiedział Padel Magazine jego ambicje padel : promocja padel-fotelZ padel żeński i praktyki dzieci. „The padel jest o krok przed różnorodnością płci w porównaniu do tenisa. Mocno wierzę w tę różnorodność, w otwarcie zawodów, w tym zawodników. Musimy rozpocząć odkrycie padel w szkołach i potrzebujemy jeszcze więcej sprzętu. To dla mnie oczywisty trop ”.

Wreszcie, jeśli obecność padel na igrzyskach olimpijskich w Paryżu należy wykluczyć, że dyscyplina ta najwyraźniej zyskała cennego sojusznika w następnych latach wraz z Ollingerem, który, pamiętajmy, również opowiedział się za jej pojawieniem się w przyszłej edycji. Jego obecność w komitecie wykonawczym i jego rola mogą zatem pomóc przyspieszyć ruch. Dlaczego nie zobaczyć padel en sport pokazowy w 2024 r ?

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)