Gdyby wczoraj nas zastrzegł udział w niespodziankach, w ćwierćfinale FIP Gold w Jaén, które odbyły się dzisiaj, zwyciężyli faworyci, co obiecuje nam dobre półfinały.

Nasiona, które wciąż walczą, generalnie wykonały swoją pracę w tych ćwierćfinałach pierwszego w historii FIP Gold, który jest obecnie rozgrywany w Jaén.

Dla mężczyzn tylko zwycięstwa w 2 wyścigach

Ulubione Juan Martin Diaz i Coki Nieto potwierdzili swoją dobrą formę zwycięstwem 6/1 7/6 nad niebezpieczną parą składającą się z młodego cudownego dziecka Javi Leal i doświadczony Alvaro Cepero. Będą twarzą w twarz Antonio Fernandez Cano i José Antonio Garcia Diestro który kontynuował świetną robotę i wygrał 6/3 6/2 z Diego Fusterem i Gonzalo Rubio.

Drugi półfinał będzie przeciwny Lucas Campagnolo i Lucas Bergamini, który wykonał krótką pracę (6/1 6/4) Javi Garrido i Juana Cruz Belluati, to Rafa Mendez i Arturo Coello, który ponownie odrzucił rozstawienie: Ramiro Moyano i José Rico (6/3 7/5).

Wśród kobiet pierwsze 4 nasiona w półfinale!

U dziewcząt faworyci musieli walczyć, z większością meczów w trzech setach, ale w końcu wyszli. Tego ranka, Marta Talavan i Lorena Rufo zostali zepchnięci do granic możliwości przez Cata Tenorio i Julietę Bidahorria, ale ostatecznie wygrali 4/6 6/2 7/5.

Sukces, który pozwala zmierzyć się ze zwycięzcami FIP Star of La Nucia Victoria Iglesias i Mari Carmen Villalba w dzisiejszych półfinałach. Trudno było również z rozstawieniem numer 1 przeciwko Esther Carnicero i Raquel Piltcher (2/6 6/3 6/2), które potwierdzają swój dobry wynik w WPT Alicante Open.

Druga ulubiona para, Teresa Navarro / Sofia Araujo spadł z Araceli Martinez i Sandry Hernandez. Zaniepokojony wiatrem ziarno numer 2 wypadło po drodze (6/0 5/7 6/3) i będzie musiało być bardziej solidne w półfinale przeciwko Ana Cortiles i Jessica Castello który zdominował Beę Calderę i Carmen Goenage w dwóch setach: 7/5 6/3.

 

Program półfinałów:

  • 16h00: Iglesias / Villalba (TS1) vs Talavan / Rufo (TS3)
  • do naśladowania: JM Diaz / Nieto (TS3) vs Fernandez Cano / Diestro
  • do naśladowania: Araujo / Navarro (TS2) vs Castello / Cortiles (TS4)
  • do naśladowania: Bergamini / Campagnolo (TS2) vs Coello / Mendez

Aby śledzić mecze na żywo, poniżej: