Au padelThe lob jest niezbędnym posunięciem. Dla niektórych trenerów jest to nawet najważniejszy strzał, ponieważ pozwala zdobywać punkty, oszczędzać punkty, ustawiać się lub zastępować siebie, zaoszczędzić czas lub podążać za siatką.

Ale zobaczymy, że istnieją również różne rodzaje lobów.

„Wysoki” lob: lob obronny?

Jest to najłatwiejszy lob z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że kiedy wyruszamy na padel, chętnie bawimy się przy robieniu lobów świecowych.

Wtedy „wysoki” lob jest mniej ryzykowny niż lob rozciągnięty. Generalnie piłka pozostaje na boisku i pozwala się zregenerować, nie spiesząc się i wyjść z delikatnej sytuacji.

Czasami piłka może wypaść nawet o 3 lub 4 po odbiciu, dotknąć tylnej siatki lub przykleić się do okna, a tym samym zaoferować Ci wygrany punkt lub postawić Cię w bardzo korzystnej sytuacji do ukończenia punktu. Wysoki lob jest więc w tym przypadku wręcz ofensywnym lobem!

Z drugiej strony może to również powodować pewne niedogodności, zwłaszcza gdy poziom wzrasta.

Po pierwsze, jeśli przesadzisz z wysokimi lobami, przeciwnicy się do tego przyzwyczają. Następnie, jeśli pozwala ci to zastąpić siebie, dotyczy to również graczy przed tobą, którzy mogą pomyśleć o kontratakowaniu cię. Ponadto ci, którzy czują się najwygodniej w powietrzu, mogą poświęcić trochę czasu na ustawienie się dobrze pod piłką i ukaranie cię wygrywającymi uderzeniami.

Kto powiedział, że wysoki lob może również oznaczać wysokie odbicie po kieliszku. Ponownie, wszystko może się dla ciebie nie udać. Rzeczywiście, jeśli piłka za bardzo wypadnie z okna, twoi przeciwnicy mogą nadal wywierać na ciebie presję, a nawet dać ci zwycięskie strzały obraźliwe zwroty szkła lub „bajadas ".

Dlatego tak często w padelwariacja jest najlepszym rozwiązaniem. Dochodzi do tego rozciągnięty lob, który często będzie bardzo dobrą opcją, zwłaszcza w klubach halowych, gdzie brak wzrostu może być problemem.

benjamin ember lob fip wzrost

Rozciągnięty lob: najlepsza broń?

Ciasny lob to ten lob, o którym myślisz, że możesz go zmiażdżyć, podczas gdy w rzeczywistości zmusi cię do cofnięcia się, podczas gdy twoi przeciwnicy przyjdą do siatki.

Ten rozciągnięty lob ma mieć niskie odbicie, a zatem uniemożliwiać”bajadas” niszczycielskie. Dobrze zrobiony, ciasny lob nie pozwala również przeciwnikom przewidzieć uderzenia lub wysokiej salwy, ponieważ nadejdzie zbyt szybko, aby umożliwić optymalne ustawienie.

padel lob fip rośnie

Konstrukcje wewnętrzne, które mają niskie sufity, zmuszają do robienia rozciągniętych lobów, co w rzeczywistości jest bardzo dobrym treningiem. Trzeba też umieć mądrze z niego korzystać i wybrać odpowiedni moment, ponieważ ciasny lob dobrze wyczekiwany przez przeciwników lub trochę za niski często prowadzi do kary.

Moralność, do postępu padel, zmieniaj swoje strzały i podejmuj ryzyko tylko wtedy, gdy wydaje ci się to w pełni uzasadnione. W związku z tym poniższy artykuł, który omawia fakt „prostej gry”, może być dla ciebie bardzo przydatny.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.