Padel Magazine - Na Facebooku jest wiele osób, które mogą zadawać pytania na temat słynnego FIP. Padel Magazine dlatego proponuje ekskluzywny wywiad nowego prezesa Międzynarodowej Federacji Padeli (FIP) Daniela Patty'ego od jednego roku. Ten włoski entuzjasta sportu, urodzony w Moskwie, ambasador i podróżnik, został prezydentem FIT na rok.

[box type = ”info”] Wywiad trwał ponad godzinę i jest w języku angielskim. Poniżej przedstawiamy streszczenie tego wywiadu. Zadano mu wszystkie pytania: Relacja z Francją, Napotkane problemy, możliwości oferowane przez Międzynarodową Federację Padel dla francuskich graczy, aktualizacja napięć, ale także możliwe terminy w przyszłości… Jego odpowiedzi pozwalają nam poprawiać lub uczyć się pewnych rzeczy. [/ box]

Podsumowanie wywiadu

PM: Jak zachowują się włoskie kluby Padel?

Daniel Patti jest Włochem i zaprasza francuskojęzyczne kluby i zawodników do udziału we włoskich konkursach. Według niego, włoskie kluby rozwijają się wraz z miastami takimi jak Bolonia, która jest w pełnym rozwoju z kilkoma klubami Padel na obrzeżach.

Wskazuje jednak, że kilka lat temu Francja i Włochy grały częściej. Konieczne byłoby wznowienie wymiany klubów włoskich i francuskich. Wskazuje to „Byłoby to bardzo pozytywne dla obu krajów”.

Przypomina również, że w tym czasie włoscy gracze przeprowadzali się do francuskich klubów, takich jak Tuluza, Nicea czy Aix. Żałuje, że tak już nie jest.

PM: Wielu z nas we Francji nie rozumie relacji między Francją a FIP ... w szczególności powodów, dla których francuscy gracze nie mogą konkurować na międzynarodowych turniejach?

Pierwszy Daniel Patti podbija szkoda, że ​​FIP stracił jednego ze swoich członków ”. Gdyby FIP mógł zrobić inaczej, zrobiłby to.

Podsumowując, Daniel Patti wyjaśnia, że ​​we Francji występują problemy 2, które obecnie blokują:

Pierwszy dotyczy opłaty, którą FFT (Francuska Federacja Padela) jest winna FIP. Według niej federacja Padel nie uiściła opłaty za ostatnie dwa lata na rzecz FIP. Zwraca się również do LNP (National Line Padel), czy chce szansę zostać członkiem FIP, spłacić długi Federacji Francuskiej Padel.

Następnie prezydent FIP ​​twierdzi, że została oszukana przez FFP, odkąd została członkiem FIP. Rzeczywiście, ona i jej członkowie dowiedzieli się, że FFP nie jest zatwierdzony przez francuskie Ministerstwo Sportu, ale „Nie ma również uprawnień do nazywania się Federacją” i zostać zdefiniowanym jako taki podczas mistrzostw świata w Padel. FIP otrzymał również bezpośrednią korespondencję od Ministerstwa Sportu.

Jednak Patti precyzuje, że FIP dobrze się dogaduje z FFP od 1992 (który należy teraz nazywać francuskim stowarzyszeniem padel), że nie jest to „Problem osobisty”ale istnieje problem administracyjny, który uniemożliwia FFP zintegrowanie FIP. Mówiąc to, dodaje, że to niefortunne, że francuscy przywódcy „Pracuj dla siebie, a nie jako grupa”.

PM: A co dzisiaj między FIP a Francją?

Prezydent wskazuje, że obecnie współpracuje z Cédricem Carité, który stworzył National Padel Line. Ale także tutaj mówi, że nadal istnieje problem, ponieważ bez wzmianki o wewnętrznym konflikcie we Francji, który ingeruje w FIP, LNP również nie ma wsparcia ministerstwa. Ma świadomość, że LNP będzie dążyć do zbliżenia się do FFT (Francuska Federacja Tenisowa). Według niego byłoby to bardzo pozytywne dla wszystkich. Daniel Patti wskazuje w szczególności, że FFT jest znana na całym świecie i jest z pewnością jedną z najpotężniejszych federacji tenisowych na świecie. Integracja FFT zrobiłaby wiele dobrego dla francuskiego padla. Śledzi to bardzo uważnie.

Jeśli chodzi o FFP, nie ma prawie żadnych relacji, między innymi dlatego, że jego główni urzędnicy nie są już we Francji ...

PM: Powiedziano nam, że Francja nie może brać udziału w mistrzostwach świata w Padel ... Czy to nie ma negatywnego wpływu na rozwój Padel we Francji?

„Informacje nie są tak naprawdę prawdziwe”.

Według prezydenta chciałby absolutnie wyjaśnić, że przeciwnicy francuscy są mile widziani na etapach Pucharu Świata w Padel. Zachęca francuskich graczy do udziału w tych mistrzostwach świata. Nawiasem mówiąc, następny przystanek to Floryda w marcu. Ma nadzieję, że będą gracze francuscy.

Z drugiej strony prawdą jest, że drużyna Francji nie może być reprezentowana na zawodach międzynarodowych lub meczach drużynowych. Ale francuscy gracze mogą się przedstawić i zdobyć światowy ranking.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że Daniel Patty wydaje się chcieć uspokoić sytuację. Chce, aby francuscy przedstawiciele padla utworzyli « groupe Aby rozwinąć padel. Jest również bardzo chętny, aby zobaczyć wynik z FFT.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.