Claude Baigts, prezes French Open of padel przedstawia nam aktualne informacje o tym roku 2017, jego końcowej fazie, mistrzostwach Europy i postępach. 

The Open de France: co nowego? Zmiany?

Data końca sierpnia się zmienia. Odtąd wielkie święto padel odbędzie się w dniach 8, 9 i 10 września 2017 r. French Open zachowuje swoją nazwę, ale nazwa zawodów będzie brzmiała „La Mutuelle du Rempart” i to przez okres 3 lat. W tym roku w tegorocznej edycji zajmiemy całe Place du Capitole, czyli 4000 m2, na których postawimy 2 korty, wioskę biznesową, strefy VIP powyżej 300 m2 oraz strefę sportowo-motorową dla 6-10 latków. w wiosce sportu, zdrowia i dobrego samopoczucia, która odniosła duży sukces w 2016 r., jej powierzchnia wzrosła dwukrotnie. Obecnych będzie 10 zawodów medycznych.

2 / Tryb działania Open de France?

Obiecaliśmy Mutual France Open Mixed Rempart, zaprezentujemy stół finałowy drużyn 16 dla narodowości 8.

Kilka słów o sprzęcie sportowym: 2 korty o padel przeprowadzane pod kontrolą padel  Konsorcjum, które wybrało Padel Międzynarodowy iw 100% francuski producent, który zdał tak zwany test teściowej …… Porozmawiamy o tym jeszcze raz. Ale jest to proces, który pozwala zweryfikować jakość plików padel ! Powierzchnie do zabawy powierzono firmie Tarkett.

3 / Kluby padel partner. Daty ?

Końcowe etapy odbędą się więc 8, 9 i 10 September.

Do tej pory selekcje klubów z Monegasque Federation, De Valls Spain, Toulouse Padel Club, Big IV-Valencienne, Szwajcaria, Belgia, Grecja i Włochy są wybierane przez Europejskie Stowarzyszenie Prywatnych Klubów padel.

4 / Jak wygląda obwód europejski?

W 2017 r. Za inaugurację Mistrzostw Europy wejdzie 8 klubów założycielskich, które spotkają się w Tuluzie w 2 grupach po 4 kluby, z których każda będzie reprezentować drużynę damską i męską. Dwóch pierwszych z każdej grupy rozegra półfinały, a pozostali mecze klasyfikacyjne. Te kluby i ich przedstawiciele zainaugurują edycję 2, w której wystąpią 1 europejskie kluby.

Wszyscy zawodnicy French Open Mixte Mutuelle du Rempart oraz zawodnicy Mistrzostw Europy Klubowej są zakwaterowani w hotelach 5 i 4 gwiazdkowych, a catering zapewnia komitet organizacyjny. 90% partnerów edycji 2016 odnowiło partnerstwo:
Do Mutuelle du Rempart -Décathlon-Renault, Perrier, Nestlé oraz partnerów Village Sport Santé Bien-être dołączyły inne firmy 15.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.