Lorie Pelan: „Mam tylko jedną rękę, ale jest warta trzech!”

Skoncentruj się na Lorie Pelan, francuskiej zawodniczce z Top 50, która pomimo swojego upośledzenia, polegającego na tym, że ma „jedną rękę mniej”, jak sama mówi, jest w stanie grać ze sprawnymi zawodnikami. I zrób to dobrze! Rozmawiała z Franckiem Binistim podczas konferencji P2000 w Strasburgu.

25 najlepszych goli

„Urodziłam się z aginezą ręki, w dzieciństwie przeszłam przeszczep, aby móc używać dłoni jak szczypiec.

Jednak przeszczep musiał zostać usunięty w związku ze złamaniem ręki, którego doznałem podczas przerywania bójki w szkole i od tego czasu nie mogę posługiwać się ręką. Latem przeszedłem operację, a ponieważ nie mogłem już grać w turniejach tenisowych, zacząłem padel, a teraz w ogóle nie chcę już w ogóle startować w tenisie. Ponieważ jestem dość konkurencyjny i padel Naprawdę nie jest źle, to fajny sport, powiedziałem sobie „jedź”! Teraz celem jest dostać się do Top 25.”

Ręka warta trzech

„W przypadku wolejów forhendowych nie ma problemu, ale woleje bekhendowe są bardziej skomplikowane. Dlatego wraz z moim partnerem robimy, co w naszej mocy, aby nie zostać uderzonym bekhendem.

„Myślę, że to bardziej siła niż cokolwiek innego. To, że są ludzie tacy jak ja, którzy są trochę inni, myślę, że to dobrze dla wszystkich. Dziś nie ma żadnej różnicy: ludzie grają przeciwko mnie tak, jakby grali przeciwko normalnemu człowiekowi. Mówię sobie, że mam jedną rękę, ale jest warta trzech!”

Inspirująca historia

„Będę występować w programie o niepełnosprawności i padel. Film będzie kręcony w TC Bandol.”

„Napisałem moją książkę od czasu operacji i ukaże się ona na początku stycznia.”

Obejrzyj cały wywiad poniżej:

Publié par
Xan Tafernaberry