Zrobiliśmy całe zachodnie wybrzeże Francji i część hiszpańskiego wybrzeża Basków, aby zrobić inwentarz francuskiego padla, ale nie tylko.

Pierwsza część tego saga padla zabierze nas na stronę Laval, Bordeaux i Saint-Jean-de-Luz.

Następnie polecimy na hiszpańskie wybrzeże Basków, gdzie zobaczymy, że po drugiej stronie granicy jest wiele do zrobienia, abyśmy mogli porównać i kontynuować rozwój we Francji.

Sport In Park: „Przejście dla liderów projektów”

Nasza epopeja zaczyna się w Laval, a dokładniej w Sport In Park. Ten kompleks sportowy obejmuje wiele dyscyplin sportowych, w tym piłkę nożną 5, squash, badminton, ale ostatnio także karting. Był pierwszym klubem w regionie, który oferował wiosło z boiskami 3.

Według Simona Boissé, jednego z najlepszych francuskich piłkarzy, klub był „prawdziwym wzmacniaczem” padel i odpowiedzialny za padel. Według niego „otwiera się wiele projektów w Mayenne, Bretanii i Normandii i wielu liderów projektów przeszło przez to, aby rozwinąć i zmaterializować swój projekt”.

Przypomnijmy, że Simon Boissé i Samuel Devrand będą przedstawicielami klubu na mistrzostwa Francji w wiosłowaniu w październiku.

3F: „przede wszystkim wypoczynek”.

3F to zadaszony kompleks multisportowy o powierzchni 2500 m2 położony w Château-Gontier w Mayenne, między Laval i Angers. Od prawie roku ten kompleks sportowy oferuje 1 padel. Więc tak, wysokość stropu nie jest duża, a jednak… Kierownik budowy Fabien Genbry udowadnia nam, że w tym centrum daleko mu do hamowania. Teren ten jest regularnie okupowany „ostatnio przez wzrost rezerwacji”.

3F w liczbach:

  • Padel kryty: 1 pole
  • Liczba części Padel rozegrane od otwarcia: 367 (stan na 31)
  • Średnia liczba gier / tydzień: 9
  • Udział Padel w łącznej liczbie rezerwacji zajęć: 8% (Squash: 55% / Foot: 18% / Bad: 12% / Bubble Foot: 5% / Golf: 2%)
  • Udział Padel w całkowitym obrocie z rezerwacji zajęć: 8% (piłka nożna: 39% / squash: 29% / Bubble Foot: 17% / złe: 5.5% / golf: 1.5%)

Bordeaux: „centrum padel krajowy ”

Od ponad roku padel jest zaproszony do Bordeaux, w którym obecnie znajdują się 3 ośrodki:

  • Klub tenisowy Bordeaux: 1 odkryty kort
  • Atmosfera squasha i padel : 1 boisko zewnętrzne
  • Soccer Park Bordeaux: 2 kryte boiska

atmosfera squashaUdaj się do klubu padel Atmosphere squash, zlokalizowany w Mérignac niedaleko Bordeaux (33), jest jednym z największych klubów do squasha w Akwitanii z 8 kortami do squasha i jego padel. Jean-François Foix, kierownik centrum, patrzy dalej, chcąc rozpocząć działalność w ciągu roku padel. „Cel 4 dodatkowe pola, z których niektóre są objęte”. Plany byłyby już prawie gotowe. Jean-François ma ogromną zaletę posiadania „niezagospodarowanej i możliwej do zbudowania ziemi kilka kroków od Bordeaux w dużej strefie ekonomicznej”. Do zobaczenia w przyszłym roku, na pewno nowe duże centrum padel w Akwitanii.

Bordeaux SoccerPark ma również pewne atuty padel bardzo interesujące. Pierwsza uwaga: dwa korty są używane nawet rano. Są „prawdziwi entuzjaści, którzy nie wahają się przyjeżdżać i regularnie bawić się” - wskazuje Yann Guilcher. Wtedy ten klub chce być bardzo aktywny w środku padel : „We wrześniu sukcesywnie będziemy gościć etap Padel Infinity Tour i etap National Padel Puchar ". Trudny do pobicia.

Klub tenisowy Bordeaux również rozpoczął karierę padel przez kilka miesięcy i 2 miesiące temu zaproponował regionalny etap mistrzostw Francji, w którym Raphaël Ouvrard / Grégory Monge i Mélanie Urvoy / Alexa Lafitte zdobyli tytuł Guyenne de Padel 10.

Mówiąc bardziej ogólnie, region jest pełen projektów i nie ma wątpliwości, że w regionie Akwitanii w nadchodzących miesiącach powstaną nowe boiska do padla.

Klub tenisowy Luzien: „ Już ponad 10 lat padla »

Część historii padel zaczyna się tutaj w Tennis Club Luzien w Saint Jean de Luz. Tereny nie uciekły przed swoją przeszłością. Zużyty, zmęczony, oczywiście, ale padel wszystko jedno we wspaniałej scenerii z górami i błękitnym niebem w tle.

Klub tenisowy Luzien Padel

Prezes klubu tenisowego Luzien i sekretarz generalny ligi CBBL Jean-Yves MAISONNAVE wyjaśnia nam, że „ te ziemie mają już ponad 10 lat ”. Prezydent i lokalni gracze liczą więc na pomoc ze strony miasta dla „ przynajmniej wyremontuj te ziemie, które tak bardzo tego potrzebują ".

Na ziemi, tak betonowej od ziemi do ściany, TC Luzien był gospodarzem pierwszej fazy regionalnej mistrzostw Francji padel po tym, jak gościł tam 5 lata regionalnej fazy tenisa plażowego.

Przypomnijmy, że Camille MAISONNAVE Alice TISSET i Justin Garnier / Franck Binisti będą reprezentować ligę CBBL podczas finałów mistrzostw Francji w wiosłach w październiku.

Część 2 dotyczy hiszpańskiego wybrzeża Basków wraz z analizą wielu profesjonalnych graczy i trenerów ...

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.