Zrobiliśmy całe zachodnie wybrzeże Francji i część hiszpańskiego wybrzeża Basków, aby zrobić inwentarz francuskiego padla, ale nie tylko.

Pierwsza część tego saga padla zabierze nas na stronę Laval, Bordeaux i Saint-Jean-de-Luz.

Następnie polecimy na hiszpańskie wybrzeże Basków, gdzie zobaczymy, że po drugiej stronie granicy jest wiele do zrobienia, abyśmy mogli porównać i kontynuować rozwój we Francji.

Sport In Park: „Przejście dla liderów projektów”

Nasza epopeja zaczyna się w Laval, a dokładniej w Sport In Park. Ten kompleks sportowy obejmuje wiele dyscyplin sportowych, w tym piłkę nożną 5, squash, badminton, ale ostatnio także karting. Był pierwszym klubem w regionie, który oferował wiosło z boiskami 3.

Klub był „prawdziwym boosterem” po Simonie Boissé, jednym z najlepszych francuskich graczy padel i menadżer padel. Według niego, „wiele projektów otwiera się w Mayenne, Bretanii i Normandii i wielu kierowników projektów przeszło tam, aby opracować i zrealizować swój projekt”.

Przypomnijmy, że Simon Boissé i Samuel Devrand będą przedstawicielami klubu na mistrzostwa Francji w wiosłowaniu w październiku.

3F: „przede wszystkim czas wolny”.

3F to wielofunkcyjny kryty kompleks sportowy 2500m2 zlokalizowany w Château-Gontier w Mayenne, między Laval i Angers. Od prawie roku 1 ten kompleks sportowy oferuje wiosła 1. Więc tak, sufit nie jest ogromny, a jednak ... Kierownik budowy, Fabien Genbry, udowadnia, że ​​w tym centrum wcale nie jest hamulcem. Pole jest regularnie zajęte „ostatnio wzrostem rezerwacji”.

3F w liczbach:

  • Padel indoor: pole 1
  • Liczba gier Padel rozegranych od otwarcia: 367 (liczby zatrzymane na 31 / 07 / 15)
  • Średnia liczba przyjęć / tydzień: 9
  • Udział Padela w całkowitej liczbie rezerwacji aktywności: 8% (Squash: 55% / Foot: 18% / Bad: 12% / Bubble Foot: 5% / Golf: 2%)
  • Udział Padela w całkowitej liczbie rezerwacji aktywności: 8% (Stopa: 39% / Squash: 29% / Bubble Foot: 17% / Bad: 5.5% / Golf: 1.5%)

Bordeaux: „hub narodowy”

Od ponad roku padel jest zapraszany do Bordeaux z dzisiejszymi centrami 3:

  • Tennis Club de Bordeaux: boisko zewnętrzne 1
  • Atmosfera squasha i padla: boisko zewnętrzne 1
  • Soccer Park Bordeaux: korty halowe 2

atmosfera squashaKierunkowy klub do squasha „Atmosphere squash”, położony w Mérignac niedaleko Bordeaux (33), jest jednym z największych klubów squashowych w Akwitanii z kortami do squasha 8 i kortami do gry w padla. Jean-François Foix kierownik centrum widzi jeszcze więcej, chcąc założyć w ciągu roku inne boiska Padel. „Dodatkowe obszary docelowe 4, w tym niektóre objęte”. Plany byłyby już prawie gotowe. Jean-François ma ogromną zaletę: „niezabudowany grunt i budowę kilku kroków od Bordeaux w dużej strefie ekonomicznej”. Do zobaczenia w przyszłym roku, z pewnością na nowe duże centrum Padel w Akwitanii.

Bordeaux SoccerPark ma również bardzo interesujące atuty padel. Pierwsza, pierwsza obserwacja: obie ziemie są użytkowane nawet rano. Są „prawdziwi entuzjaści, którzy nie wahają się regularnie grać”, mówi Yann Guilcher. Następnie ten klub chce być bardzo aktywny w padel: „we wrześniu będziemy sukcesywnie organizować etap Padel Infinity Tour i etap National Padel Cup”. Trudno zrobić lepiej.

Tennis Club de Bordeaux jest także w padlu od kilku miesięcy i zaproponował, aby 2 miesięcy był regionalnym etapem mistrzostw Francji, gdzie Raphael Ouvrard / Grégory Monge i Mélanie Urvoy / Alexa Lafitte zdobyli tytuł mistrza Guyenne de Padel 2015.

Mówiąc bardziej ogólnie, region jest pełen projektów i nie ma wątpliwości, że w regionie Akwitanii w nadchodzących miesiącach powstaną nowe boiska do padla.

Klub tenisowy Luzien: « Już ponad 10 lat padla »

Część historii Padela zaczyna się tutaj w klubie tenisowym Luzien w Saint Jean de Luz. Pola nie umknęły ich przeszłości. Zmęczony, zmęczony, tak, ale wciąż padel kort w pięknym otoczeniu z górami i niebieskim niebem w tle.

Klub tenisowy Luzien Padel

Prezes klubu tenisowego Luzien i sekretarz generalny ligi CBBL Jean-Yves MAISONNAVE wyjaśnia nam, że „ te ziemie mają już ponad 10 lat ”. Dlatego prezydent i lokalni gracze liczą na pomoc gminy w sprawie „ przynajmniej wyremontuj te ziemie, które tak bardzo tego potrzebują ".

Na ziemi, tak betonowej od ziemi do ściany, TC Luzien był gospodarzem pierwszej fazy regionalnej mistrzostw Francji padel po tym, jak gościł tam 5 lata regionalnej fazy tenisa plażowego.

Przypomnijmy, że Camille MAISONNAVE Alice TISSET i Justin Garnier / Franck Binisti będą reprezentować ligę CBBL podczas finałów mistrzostw Francji w wiosłach w październiku.

Część 2 dotyczy hiszpańskiego wybrzeża Basków wraz z analizą wielu profesjonalnych graczy i trenerów ...

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.