Kiedy Złoto FIP w Perpignan, mogliśmy przesłuchać burmistrza tego pięknego miasta: Louisa Aliota.

Franck Binisti: Panie burmistrzu, oczywiście jest pan obecny na tej wspaniałej uroczystości!

Ludwik Aliot: To odkrycie dla wielu! Znajduje się w sercu Perpignan, na pięknym placu miejskim, przed Dames de France. I muszę powiedzieć, że wszyscy są zachwyceni, aw dodatku masz prawo do wielkiej rzeszy. Wszystko jest na miejscu, aby odnieść sukces.

FB: Czy polityką Urzędu Miasta jest także chęć rozwijania tego sportu tutaj?

LA: Jest zarówno publiczny, jak i prywatny, ponieważ istnieją prywatne kluby, które są w czołówce padel i kto jest motorem padel w Pirenejach Wschodnich iw Perpignan. Obiekty użyteczności publicznej są stopniowo wyposażane, ale to prawda, że ​​jest to sport w trakcie tworzenia. Wyraźnie widać, że praktykujących jest coraz więcej i to dobra wiadomość.

FB: Słyszymy francuski i hiszpański, to też Perpignan.

LA: To pewna towarzyskość i jest to coś, co łączy ludzi i jestem zachwycony widząc to wydarzenie w Perpignan. I prawdę mówiąc, nawet trochę się w to wciągnąłem.

FB: Czy sam uczysz się od tych graczy do swoich przyszłych gier?

LA: Grałem w tenisa przez długi czas, a nawet studiowałem w tym czasie. Obserwuję i to prawda, że ​​widok robi wrażenie i wydaje się o wiele bardziej fizyczny niż myślałem.

FB: Będziemy Cię regularnie widywać na stokach padel ?

LA: Na torze francuskim nie, ale na pewno w Perpignan. Mam wielu przyjaciół, którzy w to grają i choćby dla mojej kondycji fizycznej jest to ważne.

FB: To pierwszy w Perpignan, ale nie ostatni?

LA: Mam nadzieję, że ! Widzieliśmy tłumy, widzieliśmy partnerów, którzy się mobilizują, po prostu widzieliśmy publiczność. Mam więc nadzieję, że będą inne okazje do spotkania tutaj lub w innym emblematycznym miejscu w mieście, dlaczego nie przed Castillet.

Obejrzyj pełną wymianę poniżej:

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!