Louise Bahurel: „Celem na przyszły rok będzie wyjazd do Hiszpanii”

Louise Bahurel jest jeszcze w szkole średniej, ale już należy do grona młodych kandydatów do tytułu padel Francuski. Wychodzi z niej mistrzyni Francji juniorów półfinał Mistrzostw Francji Seniorów 2023 z Mélissą Martin. Spotykamy się z nią, aby omówić różne aktualne kwestie.

„Mélissa Martin jest bardzo pozytywna”

„Bardzo się ucieszyłem, gdy Mel do mnie zadzwoniła. Zawsze miło jest otrzymać wiadomość od zawodnika reprezentacji Francji. Zapytała mnie, czy chcę zmienić stronę, ale grałem już jakiś czas na lewej stronie, więc nie chciałem specjalnie zmieniać strony. W końcu zgodziła się przesunąć w prawo, bardzo mi się to spodobało.

„Jest wspaniała i niezwykle pozytywna. Nigdy nie czułem presji. Dziś nasza para ewoluowała, znamy się dużo lepiej. Zajęliśmy trzecie miejsce w Mistrzostwach Francji To bardzo pozytywne, po rozegraniu bardzo dobrych meczów.

„Nie boję się grać z bardziej doświadczonym graczem”

Zawsze grałem z zawodnikami, którzy są ode mnie bardziej doświadczeni. Zacząłem od Camille Martinet, potem Alisson Carré… Więc już się do tego przyzwyczaiłem. Wcale się tego nie boję, wręcz przeciwnie. Jestem tu, żeby grać, z kimkolwiek.

„Kiedy zaczynałem z Melissą, nie odczuwałem żadnej szczególnej presji poza tym, żeby ta para dobrze współpracowała. Były pewne niepewności, ponieważ w ogóle się nie znaliśmy, zmieniła strony… Ostatecznie bardzo się rozwinęliśmy.

„Gramy, kiedy możemy”

„Trenuję najlepiej, jak potrafię, zgodnie z harmonogramem, który mam. Jestem na ostatnim roku studiów, bez planu zajęć, więc nie mam zbyt wiele czasu. W górach pogoda również może stanowić problem, w Annecy nie mamy jeszcze krytych kortów, więc gramy, kiedy tylko możemy.

„W poniedziałki i środy trenuję w Annecy z Philipem Luccą, moim byłym trenerem tenisa. Znam go od lat, został trenerem padel kiedy zacząłem grać. Przez te dwa dni gram z dwójką młodych ludzi z Annecy, Basile Baud i Alexisem Poireau-Dauvier. Mamy tę przewagę, że potrafimy pracować nad kolektywem i taktyką. W czwartek mam także trening w Lyonie z Francois Authierem. Pracujemy więcej nad powtórzeniami i techniką.”

„Pracujemy nad wszystkim. Wciąż popełniam kilka błędów taktycznych. Fizycznie muszę się jeszcze poprawić. To skomplikowane, bo wymaga czasu, którego niekoniecznie mam. Technicznie zawsze można to ulepszyć. Szczególnie pracujemy nad agresją, bo mam problemy w meczach.

Od jakiegoś czasu mam też trenera mentalnego, z którym spotykam się, kiedy tylko mogę. Staramy się pracować we wszystkich obszarach.”

„Lubię korzystać z okien”

„Moją siłą, powiedziałbym, jest moja mania, moja wściekłość. Dużo wyrażam siebie na boisku, zawsze jestem bardzo szczęśliwy, mogąc grać. Mam zwycięską mentalność.

W grze uwielbiam obronę. Lubię korzystać z okien i odbić. Nawet jeśli wydaje się to dość paradoksalne dla lewicowego gracza, myślę, że to jedna z moich największych zalet.

„Mam problemy z byciem agresywnym”

„Mam problemy z przewidywaniem siebie i byciem agresywnym. Mam niefortunną tendencję do czekania, aż sprawa zostanie wyjaśniona.

„Fizycznie mogło być znacznie lepiej, myślę, że to jeden z moich największych błędów. Kiedy tylko mam czas, staram się biegać lub ćwiczyć fizycznie, ale zdarza się to rzadko. Pomiędzy zajęciami, treningami i turniejami jest to dość wyczerpujące.

"To poprostu padel"

„Kiedy mecze są trochę stresujące, próbuję sobie przypomnieć, że tak jest padel. Pamiętam mecze, w których wciąż byłem słabszy i grałem bez presji. Próbuję powrócić do stanu umysłu polegającego na graniu, niekoniecznie występowaniu, ale po prostu dobrej zabawie. To tylko sport i muszę być zrelaksowany. Zwykle to działa i gram lepiej.

Jej ulubieni gracze?

„Uwielbiam Beę Gonzalez. Uważam ją za niezwykle kreatywną, wie, jak zrobić wszystko. Ona ma wszystko, czego potrzebujesz. Nawet poza boiskiem wygląda bardzo ładnie i zrelaksowana. Myślę, że trochę się wyróżnia.”

„Wręcz przeciwnie, uwielbiam Martę Ortegę. Uwielbiam jego hiperdyscyplinę. Szkoda, że ​​oni i Bea rozstali się…”

Następny w Hiszpanii?

„Przede wszystkim chcę zdać maturę, z wyróżnieniem byłoby jeszcze lepiej. To ważne dla mnie i moich rodziców. „

„Wtedy celem na przyszły rok byłby wyjazd do Hiszpanii i pełne zaangażowanie się w grę padel. Pograj chwilę i zobacz co się stanie. Wciąż o tym myślę, ale myślę, żeby być może kontynuować studia w tym samym czasie, nawet jeśli trwają one trochę dłużej. To byłoby bezpieczeństwo. W takim projekcie wiele rzeczy może się wydarzyć. W każdym razie mam ochotę rzucić się w wir padel ! "

Publié par
Amance’a Redondy’ego