Rennes stopniowo nabywa ziemie padel. Jej potencjał jest ogromny. Miasto sportowe, prefektura Ille-et-Vilaine i region Bretanii mają wszystko do pokazania droga padel w regionie.

Zostawiliśmy 70 km dookoła klub Chateaubriant i oczywiście jedno z historycznych centrów miasta padel Francuski: Sport w parku.

Nasi partnerzy są zatem przywoływane wkatalog klubów padel.

Garden Rennes

Ogród jest częścią dziedzictwa sportu Rennes. Jeden z odniesień do tenisa w regionie stał się również szefem padel w Bretanii.

W menu pięć pól padel panoramiczny kryty. Na razie trudno znaleźć tak dobre w okolicy. Zwłaszcza, że ​​klub oferuje duży obiekt sportowy z kortami do squasha, tenisa, tenisa stołowego i siłownią / salą fitness.

Vincent Sapène i jego zespół regularnie organizują imprezy padel. Zostaną wznowione, gdy tylko kryzys zdrowotny będzie za nami.

Mieszkasz w Rennes? Na razie jest to NAJLEPSZY klub w regionie.

renifery ogrodowe padel różowe podstawy

Tennis Club Châteaubriant

Tenis padel Club Châteaubriant oferuje nam pierwszą padel na wolnym powietrzu. Więc tak, jest to trochę skomplikowane w deszczową pogodę. Ale Frédéric Moreau i Clément Moncet zwracają uwagę. Są tam, aby rozwijać ten sport w regionie. Drugi utwór jest już na kartach.

Padel montaż terenu chateaubriand

Sport w parku

Kto nie zna Sport In Park w Laval? Najlepsi francuscy gracze przeszli przez ten klub, który jako jeden z pierwszych wszedł do padel w północnej części Francji.

Trzeba powiedzieć, że niejaki Simon Boissé uczęszczał do tego klubu przez wiele lat i umożliwił mu zdobycie listów szlacheckich.

Kompleks oferuje kilka sportów, w tym te słynne trzy padel wnętrz. Wzorzec w Laval.

sport w parku laval padel

W przypadku COVID-19 kluby padel wnętrze nieuchronnie cierpi i projektuje z nim. Należy jednak pamiętać, że liczba graczy rośnie. Konkurenci nie jest tak wielu, ponieważ FFT ma w sumie 122 graczy z rankingu w 2020 roku, co nie jest dużo w porównaniu z graczami rekreacyjnymi obecnymi w klubach.

Ponadto odnotowujemy brak drugiego klubu Rennes, który musiał zamknąć swoje podwoje: Spot'In. Klub Antoine Le Prince już nie istnieje. Ale pozwolił padel zwiększyć jej rozgłos w regionie Rennes.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.