Ekskluzywny wywiad z Luca DeMeo, CEO Renault, pasjonuje się padel u źródła małżeństwo między Cupra a World Padel Tour. Ale jest także iskrą, która pozwoliła Canal +, aby ustawić się odzyskać prawa do transmisji World Padel Tour do niespodzianka beIN SPORTS.

Konserwacja.

Franck Binisti: The padel A ty, jak to się zaczęło?

Luca DeMeo: Zaczyna się, kiedy byłem prezesem Seata w Barcelonie. Tam wszędzie są ślady, myślę, że jest ich ponad 1. Więc nie możesz powstrzymać się od dotknięcia padel kiedy jesteś w Barcelonie. To prawda, że ​​to łatwy sport, bardzo przyjazny, w którym od razu udaje się dobrze bawić.

Tak zacząłem, a potem zrobiłem to również, kiedy byłem w Seatie z marką Cupra, platformą komunikacyjną i marketingową dla marki, którą stworzyliśmy i którą trzeba było poznać.

Znasz bardzo dobrze związek między Hiszpanią a padel, więc promieniowaliśmy także tym sportem, który rozwijał się na całym świecie.

FB: Cupra była marką sportową, która została wyróżniona na torze World Padel Tour. Czy jesteś na początku tej przygody?

MDL: Le padel miał wiele wspólnego z rozwijającą się marką Cupra, która musiała się rozwijać. To miało sens, bo w Hiszpanii każdy wie padel. Ta współpraca z zespołem World Padel Tour.

Co więcej, można powiedzieć, że ta współpraca zwiększyła również poziom zaangażowania sponsorów w ogóle. Bo kiedy pojawia się duża firma samochodowa, podnosi poprzeczkę.

lot padel luca demeo renault

Renault i padel

FB: Czy zobaczymy kiedyś Renault w padel ? Zdarza się już, że Renault angażuje się lokalnie w padel.

MDL: Tak, wiem. To jeden z najszybciej rozwijających się sportów w Europie (red. to najszybciej rozwijający się sport na świecie) Jestem Włochem, więc widzę, że we Włoszech to eksplozja. Nie wiem, czy widzieliście obrazy w Rzymie, wyglądało to jak stadion piłkarski.

Mnie tam nie było, bardzo bym chciał, ale to prawda, że ​​dobrze jest to zobaczyć. Dobrze widzieć pasję. Istnieje również inny styl w porównaniu do tenisa, który jest sportem bardziej kontrolowanym, bardziej ustalonym.

FB: Czy widzisz różnicę między momentem, w którym zaangażowałeś się w padel kilka lat temu z Cupra, a dziś internacjonalizacja tego sportu?

MDL: We Włoszech jest jasne, że padel staje się jednym ze sportów, które ludzie uprawiają najczęściej. Myślę, że musimy popracować nad Francją, ale to się zacznie. Myślę, że przybycie Major Padel w lipcu w Paryżu będzie punktem zwrotnym dla tego sportu.

Zaangażowanie pewnych ważnych grup, nawet komunikacja, jest również punktem zwrotnym. Swój wkład wnosi również Canal+, który wykupił prawa do WPT.

roland garros cyryl hanouna luca de meo

Kanał + i World Padel Tour

FB: Canal+ znalazł się w przygodzie tego sportu. Za tym wszystkim z konieczności kryje się historia, którą być może nam opowiecie.

MDL: Będę trochę dyskretny, ale to prawda, że ​​wiele rzeczy powstaje dzięki inicjatywom i relacjom między ludźmi, którzy mają pasję i chcą, aby coś się wydarzyło. Mam zaszczyt być bardzo blisko przewodniczącego Vivendi, Arnauda de Puyfontaine, a także Yannicka Bolloré, który jest również padel. Zmotywowałem ich do podjęcia próby inwestowania i przejmowania praw.

Canal + jest bardzo międzynarodowy, mamy z nimi bardzo silne relacje, ponieważ oczywiście w Formule 1 uważam, że wykonują niezwykłą pracę, być może najlepszą w Europie. Są to ludzie, którzy znają się na pisaniu o sporcie. Była to okazja, którą dałem im do nawiązania kontaktu z ludźmi z World Padel Touri myślę, że są z tego zadowoleni.

FB: I od tego wszystko się zaczęło? Kiedy jest małe nasionko?

MDL: Podczas tej krótkiej rozmowy mieliśmy Arnauda i mnie. Arnaud jest przedsiębiorcą, więc jest kimś, kto ma dobre wyczucie rzeczy, które się rozwijają, a padel to szybko rozwijający się sport. On widzi okazję i myślę, że będzie to kontynuowane.

FB: Dlaczego nie zaangażować kiedyś Renault w ten sport bardziej ogólnie?

MDL: Myślę, że związek z Roland-Garros motywuje nas do inwestowania w sporty rakietowe. Mamy bardzo dobre relacje z prezesem federacji Gillesem Morettonem, a także Arnaudem Di Pasquale. Mam mały problem z sumieniem. Zaczynałem z Cupra, więc chciałbym, aby moi koledzy z Cupra sami zainwestowali w ten sport. Ale jeśli kiedykolwiek pojawią się możliwości, dlaczego nie.

Obejrzyj cały wywiad tutaj:

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!