Lucas Campagnolo, który zagra pierwszy finał kariery na Open of World Padel Tour, idzie do mikrofonu Padel Magazine z okazji.

Campagnolo i Garrido żyją jak sen na jawie. W tym pierwszym turnieju w 2022 r. obaj gracze odpowiednio 39. i 20. w rankingu World Padel Tour przeciwstawić się wszystkim prognozom w Miami!

Rzeczywiście, po zdominowaniu liczb 1 Lebron i Galan w ósmym wypuszczono Brazylijczyka i Andaluzyjczyka Pablo Lima i Maxi Sanchez za kwartał, więc Sanyo Gutierrez i Agustin Tapia w półfinale! Wyjątkowy występ tego duetu powstał pod koniec ubiegłego sezonu i demonstruje imponującą solidność na torze.

Podczas ostatniej nocy odpoczywając po meczu, „Campa” zgodził się odpowiedzieć na nasze pytania i opowiedzieć nam o tej niesamowitej epopei, podczas której on i jego partner wyeliminowali nasiona 1, 3 i 6! Pochodzący z Porto Alegre mówi nam również o zmianie pozycji na prawą stronę i bardzo ważnym meczu, który zapowiedziany jest dziś po południu przeciwko Bela i Coello !

„Jutro zagramy epicki mecz”

Zawsze w swojej małej bańce, Lucas wspomina te niesamowite zwycięstwa i dzieli się z nami swoimi uczuciami:

"Nie spodziewałam się tego, gdyby ktoś mi powiedział, że ten turniej będzie taki, nie uwierzyłabym ! Myślę, że Javi i ja nadal nie zdajemy sobie sprawy z tego, co osiągnęliśmy.

Nadal świętujemy zwycięstwo w półfinale. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nie ma wiele do powiedzenia poza tym, że musimy nadal wierzyć w siebie, ciężko pracować. Jutro będziemy musieli rozegrać dla nas epicki mecz, ponieważ będzie to nasz pierwszy finał, a nie z nikim, ponieważ będziemy walczyć z najlepszym graczem w historii, Belą. A pewne jest, że w trakcie gry damy z siebie wszystko."

Zmiana pozycji, która się opłaca

Brazylijczyk zwierzył się ze swoich odczuć związanych ze zmianą strony na torze.

„To praca, którą już wykonaliśmy z Gabi (Reca), a kiedy byłam młodsza, zaczęłam grać na prawej stronie. To było, kiedy przyjechałem do Hiszpanii, kiedy dołączyłem Lucas Bergamini że skręciłem w lewo.

Jednak nigdy nie przestałem ćwiczyć jazdy. Bardzo lubię grać po tej stronie toru, ponieważ czuję się komfortowo. Zawsze myślałem, że jeśli wrócę na prawo z solidnością defensywy, którą mam i potężnym partnerem, możemy być niebezpieczną parą.

Dziś mam to szczęście, że mam jednego z najlepszych zawodników pod względem możliwości fizycznych i dzięki dużej pracy i wierze w ten projekt osiągniemy wspaniałe rzeczy.

„Jutro czeka nas bardziej agresywny mecz”

W przeddzień swojego pierwszego finału Lucas opowiedział nam, jak widział swój jutrzejszy mecz przeciwko coraz silniejszej parze.

Fernando Belasteguin i Arturo Coello Podczas tego Open byli pod wrażeniem solidności, jaką pokazali, ale także sposobu, w jaki się narzucili, z nieugiętym Bela i zawsze zdecydowanym Coello.

Brazylijczyk opowiada nam więcej o tym, co go czeka w tę niedzielę.

"Na razie nie rozmawialiśmy jeszcze między sobą o jutrzejszym meczu, ale warunki nie powinny być takie same.

Rzeczywiście, kiedy graliśmy w tym tygodniu, często było to podczas ostatnich rund, było więcej wilgoci. Sprzyja to mojej właściwej grze, ponieważ pozwala mi rzucać więcej lobów i w razie potrzeby zwolnić tempo.

Wyobrażam sobie, że jutro zagramy około 15:00, będzie mi ciężko lobbować Artur (Coello) ponieważ on eksploduje piłkę podczas uderzenia. Dla obu par będzie to mniej strategiczna i bardziej agresywna gra.

Prawdą jest, że Bela jest precyzyjny w swoich strzałach, ale wciąż mamy spory potencjał ofensywny. Zobaczymy, czy uda nam się to wykorzystać”.

Do zobaczenia w tę niedzielę po finale kobiet na to starcie dwóch drużyn, których nie spodziewaliśmy się na takim poziomie podczas Blockchain.com Miami Padel Otwarty - World Padel Tour

Znajdź teraz wywiad po hiszpańsku z Lucasem Camapagnolo

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.