To historyczne. Previas do tytułu z siedmioma kolejnymi zwycięstwami, w tym pięcioma w trzech setach, Jessica Ginier i Lucile Pothier pokonali prawdziwy tor przeszkód. To pierwszy raz, kiedy francuska para została koronowana na torze A1Padel.

Hiszpański brak dyscypliny

Francuzi byli jednak zaskoczeni na początku spotkania. Hiszpanki od początku przełamują serwis Lucile. Francuska para nie spuściła jednak głów i od razu wróciła do gry. W obliczu niezdyscyplinowania i nerwowości de Borrero i Martineza, Lucile Pothier i Jessica Ginier wykorzystują okazję, by wygrać mecze i z kolei przerwać numery 1 obwodu. Francuzi prowadzą w pierwszej rundzie 6 / 4.

Żelazna obrona

Lucile Pothier i Jessica Ginier zachować tę samą intensywność. Bardziej przedsiębiorczy i bardziej zręczny, Francuzi dyktują grę przeciwko Hiszpanom, którzy walczą z francuską furią.

W tej drugiej rundzie Francuzi przełamali numer 1 od startu i szybko prowadzili 3:0.

Marta Borrero i Patricia Martinez nadal łączyć błędy. Hiszpanie popełnili 25 niewymuszonych błędów. Francuzi są niewzruszeni w obronie, reszta jest historią. Lucile Pothier i Jessica Ginier wygrały w 1h30 6/4 6/3.

Jessica "To był długi tydzień, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, cieszymy się teraz”

Lucile "W tej chwili nic nie jest jeszcze zaplanowane, ale dlaczego nie zrobić jeszcze kilku kroków, jeśli możemy".

Jessica Ginier i Lucile Pothier mistrzyni A1Padel Otwarte Francja

Przyszłość na A1Padel ?

Francuzi zdobędą po 1000 punktów i tym samym potencjalnie znajdą się w czołowej 20/25 w klasyfikacji A1Padel od przyszłego tygodnia. Kontynuuj na torze, możliwa opcja dla Lucile Pothier "Jeśli wszystkie turnieje przebiegają w ten sposób, to czemu nie. Mamy pracę, ale jeśli uda nam się zorganizować więcej imprez obwodowych, zrobimy to”.

Aby dostać się do finału mistrzowskiego, francuska para musiałaby znaleźć się w pierwszej szesnastce. Aby to osiągnąć, Lucile Pothier i Jessica Ginier będą miały okazję zagrać:

  • Wielki Mistrz we Włoszech od 22 do 28 maja
  • Monaco Masters od 5 do 11 czerwca
  • Swiss Open od 14 do 20 sierpnia
  • Teneryfa Otwarte od 4 do 10 września

Zobaczymy, co przyniesie im przyszłość.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.