Kilka dni temu mogliśmy poczytać o tym lista osób wybranych do dołączenia do francuskiego zespołu ze względu na światy Padel który zostanie rozegrany w Doha w Katarze od 15 do 20 listopada 2020 r.

Jeśli niektóre zachowane nazwiska są już znane we francuskiej selekcji, kapitan dziewcząt, Robin Haziza, Chciałem wnieść trochę nowej krwi do tego zespołu, dając szansę trzem nowym.

Oto jak Fiona Ligi, Elodie Invernon et Lucile Pothier będzie miał przywilej noszenia trójkolorowych kolorów podczas Pucharu Świata w Katarze.

Padel Magazine rozmawiałem z jednym z tych bardzo obiecujących graczy, Lucile Pothier.

Podczas tej wymiany wróciła do swojej selekcji do reprezentacji Francji, do relacji z kapitanem Robinem Hazizą, ale także do wysiłków, jakie włożyła w treningi.

Spełniło się marzenie

„W ogóle nie spodziewałem się, że zostanę wybrany i byłem mile zaskoczony wiadomościami. Gra dla reprezentacji Francji to marzenie, bardzo się z tego cieszę i zrobię wszystko, aby być gotowym.

Robin dał mi dużo wsparcia i bardzo mnie zachęcił, gdy zdałem sobie sprawę, że staż we francuskim zespole. Powiedział mi, że muszę ciężko pracować, ale mam wszystkie szanse, że muszę w to uwierzyć. Jego słowa mnie poruszyły, a przede wszystkim zmotywowały do ​​tego, by dać z siebie wszystko. Po tym stażu wziąłem udział w kilku konkursach, obok Wendy (Barsotti).

Barsotti- Pothier - Piramidy P2000 21

 

Wydłużyłem także godziny treningowe. Ponieważ obecnie jestem w Chambéry i nie ma wystarczającej liczby struktur ani trenerów, regularnie jeżdżę do Lyonu na trening ”.

Intensywny trening

„W sierpniu rozpocząłem treningi dla All In Padel. Udało mi się zrobić dużo kolektywu z Arnaud Taboni a nawet trochę Johan Bergeron.

Obecnie trenuję Esprit Padel z François Authier. Wziął mnie pod swoje skrzydła i robimy follow-upy, szczególnie podczas turniejów. Dał mi dużo taktycznie i technicznie. Dzięki tej pracy dawał mi coraz więcej pewności siebie i było to odczuwalne podczas mistrzostw Francji.

Wendy Barsotti Lucile Pothier Perpignan P2000 2021 vibora

Naprawdę zrobię wszystko, aby być w pełni na Mistrzostwach Padel w Katarze. To będzie wspaniałe doświadczenie i prawdą jest, że jeśli spojrzę wstecz rok, to dopiero zaczynałem podchodzić do tego na poważnie. padel.
Nastąpiła ewolucja i bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym projekcie. W ostatnich miesiącach zainwestowałem dużo więcej, ponieważ Lyon jest jeszcze 2 godziny drogi w obie strony od mojego domu, a brałem udział w wielu innych turniejach!

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.